Košarkaši Radničkog nastavili niz: Vebster komandovao četvrtim uzastopnim trijumfom Kragujevčana

Nova pobeda košarkaša Radničkog u Admiral Bet Košarkaškoj ligi Srbije, četvrta u nizu, koja ih ostavlja u trci za plasman u Super ligu. Puleni trenera Marka Simonovića su sinoć pred oko 700 svojih pristalica u hali „Jezero“ savladali zemunsku Mladost Max Bet u utakmici 24. kola, rezultatom 79:70 (17:27, 29:14, 18:11, 15:18).

Ulazak u utakmicu nije bio baš najsjajniji za Kragujevčane, koji su završetak uvodne deonice dočekali sa dvocifrenim zaostatkom (17:27). Bio je to signal za Simonovićeve izabranike da se uozbilje i zaigraju daleko odgovornije u narednoj deonici. Neverovatnom serijom 17:0 u uvodnih pet minuta druge četvrtine Šumadinci su u potpunosti preokrenuli tok utakmice i naterali Zemunce da im gledaju u leđa u nastavku meča.

„Plus 5“ sa kraja prvog poluvremena (46:41), košarkaši Radničkog su tokom treće četvrtine pretvorili u dvocifreni kapital, sa kojim su ušli u završnih deset minuta utakmice (64:52). Svi pokušaji Zemunaca da vrate rezultatsku neizvesnost u meč bili su uzaludni. Čak i kada su gosti u jednom momentu prišli na pet poena „minusa“, Simonovićevi izabranici nisu paničili, već su sigurnom i odgovornom igrom odbranili stečenu prednost.

Glavni arihtekta četrnaestog trijumfa Kragujevčana u Admiral Bet KLS bio je u poslednje vreme sve raspoloženiji Amerikanac Kobe Vebster, koji je sa 28 postignutih poena i 6 asistencija i ovoga puta dostojno odmenio prvog strelca ekipe Treja Krofta, koga ponovo nije bilo u sastavu. Sjajnu podršku američki plejmejker imao je u mladom Pavlu Nikoliću, koji je ostvario jako zapažen učinak od 18 poena i 7 skokova.

U gostujućoj ekipi istakla su se dvojica igrača sa dabl-dabl učinkom, Milan Milošević i Luka Gašić. Milošević je ubacio 28 poena i imao 13 skokova, dok je Gašić meč završio sa 17 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Radnički se nakon ove pobede i poraza petoplasirane Slobode od Vojvodine bodovno izjednačio sa Užičanima na deobi pete pozicije na tabeli sa 38 osvojenih bodova.

Upavo će novosadska Vojvodina biti rival Kragujevčanima u narednom kolu.