Radnički skupo prodao kožu lideru

Žestok otpor pružili su košarkaši Radničkog srpskom predstavniku u regionalnoj ABA 2 ligi i vodećem timu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, novosadskoj Vojvodini, u premijernoj utakmici 25. kola, nažalost nedovoljan da izbegnu poraz u Spensu – 83:93 (16:19, 30:22, 17:30, 20:22).

Kragujevčani su u Srpsku Atinu doputovali puni samopouzdanja nakon serije od četiri uzastopna trijumfa, spremni da se hrabro uhvate u koštac sa liderom KLS-a, kome je ova utakmica predstavljala generalnu probu pred put na završni „balon“ ABA 2 lige. U tom svom naumu su Simonovićevi izabranici i uspeli, naročito u prvih 20 minuta, kada su dobrom igrom u oba smera primorali domaćina da juri zaostatak, ali ih je stahovit pad u trećoj deonici koštao poraza na kraju.

Uvodni period igre pripao je domaćinu, koji je na prvi obavezan predah otišao sa tri poena „viška“ (19:16), ali su Kragujevčani, predvođeni američkim triom Kroft-Vebster-Vest, uspeli da u finišu druge četvrtine preotmu vođstvo Novosađanima i da na veliki odmor odu sa zalihom od pet poena (46:41).

Nezadovoljni ishodom prvog poluvremena, košarkaši Vojvodine su po povratku na parket pojačali ritam, podigli nivo agresivnosti u odbrani i zaigrali raznovrsnije u napadu, te su očas posla povratili rezultatsku kontrolu nad utakmicom. Radnički je kako se bližio kraj treće deonice sve više posustajao, da bi se početkom završne deonice po prvi put suočio sa dvocifrenim deficitom (73:63).

Nije ovakav razvoj događaja na terenu obeshrabrio Simonovićeve učenike, koji su posle dve vezane trojke mladog Dobrašinovića i kapitena Đerasimovića sredinom poslednjeg kvartala prišli na samo dva poena zaostatka (78:76). Ipak, snage za preokret Kragujevčani nisu imali, te su se na kraju Novosađani radovali novom trijumfu.

Stefan Savić bio je najefikasniji pojedinac u pobedničkom timu sa 20 poena i 6 skokova. Sledili su ga Luka Ašćerić sa 17, Uroš Banjac sa 12 i Džared Kaningem sa 10 postignutih poena.

U Radničkom je najraspoloženiji za igru bio Amerikanac Kobe Vebster sa 16 poena, Kroft i Milić Blagojević su dodali po 13, a Pavle Nikolić 12 poena.

Kragujevčani su i nakon ovog kola ostali na deobi pete pozicije sa užičkom Slobodom, a u narednom kolu ih očekuje duel sa još jednom ekipom iz vrha tabele, Spartkom iz Subotice, ovoga puta pred svojim navijačima.