Radnički pobeđuje i bez „prve violine“: Šumadinci u Leskovcu dopisali treći uzastopni trijumf

Zabrinuli su košarkaši Radničkog svoje verne pristalice nizom od tri uzastopna poraza na startu nove kalendarske godine, ali su vrlo brzo uspeli da povrate njihovo poverenje serijom od tri vezana trijumfa. Poslednji u nizu četa trenera Marka Simonovića ostvarila je sinoć u Leskovcu, gde je i bez pomoći svog najboljeg strelca, Amerikanca Treja Krofta, uspešno izašla na kraj sa poslednjeplasiranim timom KLS, ekipom Zdravlja – 82:78 (16:19, 19:32, 22:12, 25:15).

Kragujevčani su na gostovanju u Leskovcu prikazali dva različita lica. Nakon jako lošeg izdanja u prvih dvadeset minuta, Simonovićevi izabranici su živnuli u nastavku utakmice i pre svega boljom igrom u odbrani uspeli su da neutrališu dvocifren zaostatak iz prvog dela susreta, da bi u samoj završnici meča pronašli put do pobede.

Posle uvodne četvrtine, koju su okončali sa tri poena zaostatka (19:16), Šumadinci su doživeli totalni fijasko u narednoj deonici. Silno motivisani Leskovčani, za koje je ovaj meč bio od sudbonosnog značaja u grčevitoj borbi za očuvanje KLS statusa, počeli su neštedimice da zatrpavaju koš Kragujevčana, koji su samo u ovom periodu igre primili čak 32 poena. Epilog svega bio je ogromnih „plus 16“ za domaće na isteku druge deonice – 51:35.

Dozvali su se Simonovićevi izabranici pameti u trećoj četvrtini, pritegli sve ventile u odbrani, te su u prvih šest minuta ove deonice primili samo tri poena. Prednost Leskovčana počela je ubrzano da se kruni, pa su gosti u jednom momentu došli na samo posed do izjednačenja (54:51).

Leskovčani su nekako uspeli da izdrže ovaj nalet Kragujevčana i sačuvaju rezultatsku zalihu na ulasku u poslednji period igre, ali je onda polako počelo da im ponestaje municije, što su Đerasimović i drugovi znalački iskoristili da preokrenu tok utakmice na svoju vodenicu. Poenima Amerikanca Vebstera i Dautovića, Radnički je u 36. minutu poveo sa „pola koša“ prednosti (74:73), da bi samo minut kasnije bio na „plus 4“ (79:75). Ova rezultatska distanca ispostavila se nedostižnom za košarkaše Zdravlja, koji su na kraju teška srca bili primorani da stegnu ruku protivniku i čestitaju mu na pobedi.

U odsustvu povređenog Krofta, dizgine napadačke igre Kragujevčana u svoje ruke preuzeo je iskusni Milić Blagojević, koji je za 25 minuta koliko je proveo na terenu ubacio 22 poena, uz 6 skokova i 5 asistencija, dovoljno za status MVP-a utakmicesa 30 indeksnih poena. Odličnu partiju pružio je i Amerikanac Kobe Vebster sa 16 poena i 5 skokova, a listu dvocifrenih u pobedničkom sastavu kompletirao je mladi Danilo Labović sa 10 ubačenih poena.

Kod domaćina najraspoloženiji za igru bio je Dragomir Jović sa učinkom od 23 postignuta poena, 7 skokova i 4 asistencije. Amerikanac Džordan Kalahan dodao je 18 poena, koliko je ubacio i Jovan Marinković-Đorđević.

Radnički se ovom pobedom bodovno izjednačio sa somborskim Džokerom na deobi pete pozicije na KLS tabeli. Obe ekipe sakupile su po 36 bodova.

Narednog vikenda Simonovićevi izabranici ugostiće u svom „Jezeru“ zemunsku Mladost MaxBet, što je idealna prilika da novom pobedom načine još jedan iskorak ka gornjem domu.