Ekonomac siguran protiv Ivanjičana

Nekadašnji šampion Srbije, kragujevački Ekonomac, ponovo je u pobedničkom režimu. Nakon ubedljivog trijumfa nad Bečejom prošlog vikenda, popularni „studenti“ su sinoć u svom „SBB Jezeru“ isprašili i ekipu Ivanjice u utakmici 8. kola Prve futsal lige Srbije – 6:3 (4:2).

Mada se očekivalo da će izabranici trenera Vidana Bojovića lako izaći na kraj sa najslabije plasiranom ekipom Prve futsal lige Srbije, koja još uvek čeka na svoje prve bodove u ovoj sezoni, ispostavilo se da su Ivanjičani daleko čvršći i ozbiljniji protivnik nego što to pokazuje njihov trenutni plasman na tabeli.

Sam početak utakmice išao je u prilog tezi da će ovo biti još jedna rutinska i ubedljiva pobeda nekadašnjeg šampiona Srbije, koji je već nakon tri minuta igre imao prednost od dva gola zahvaljujući dvostrukom strelcu Ninoslavu Aleksiću.

Međutim, gosti iz Ivanjice su pokazali zube i golovima Dragana Jovanovića u 13. i 16. minutu uspeli su da dođu do izjednačenja (2:2), ali su Kragujevčani sa dva brza gola Ćirke i Marinkovića u poslednjim trenucima prvog poluvremena vratili rezultatsku prednost na svoju stranu (4:2).

Dragan Jovanović je svojim trećim pogotkom na utakmici u 30. minutu ponovo probudio strepnju u taboru domaćeg tima, koju je samo minut kasnije kao rukom odagnao Marko Stojanović za 5:3. Pobedu popularnih „studenata“ overio je reprezentativac Srbije Ninoslav Aleksić u poslednjem minutu utakmice za svoj prvi „het-trik“ u sezoni.

Ekipa Ekonomca je ovim trijumfom izbila na drugo mesto prvenstvene tabele sa 16 osvojenih bodova, ispred trećeplasirane Loznice, koja ima bod, ali i dve utakmice manje u odnosu na kragujevački tim.

Nakon dve uzastopne utakmice kod kuće, Šumadince narednog vikenda očekuje gostovanje ekipi Novog Pazara.