„Studenti“ izrešetali Bečejce

U jednoj od najboljih partija u Prvoj futsal ligi Srbije ove sezone, kragujevački Ekonomac je u svom „SBB Jezeru“ deklasirao ekipu Bečeja rezultatom 10:1 (5:1), čime je stavio tačku na seriju od dva uzastopna poraza.

Nemoćni Bečejci su na svojoj koži osetili svu snagu nekadašnjeg šampiona države, koji se posle poraza u duelima sa Novim Sadom i Loznicom u velikom stilu vratio na pobednički kolosek.

„Studenti“ su najveći deo posla obavili u prvih dvadeset minuta utakmice. Mrežu gostiju iz Bečeja načeo je mladi Ćirka u 2. minutu, da bi pet minuta kasnije Stojčevski povisio na 2:0. Nedugo zatim u listu strelaca upisao se i Tomić, dok je na drugoj strani Novaković u 18. minutu smanjio na 3:1.

Do odlaska na odmor mreža Bečejaca zatresla se još dva puta. Prvo je Stojčevski uspešno realizovao kazneni udarac sa deset metara, da bi samo par sekundi kasnije golman Ekonomca Milenković pogodio nebranjenu mrežu gostujućeg tima.

Ekspresni pogoci Stojanovića i Marinkovića u prvom minutu nastavka utakmice nagovestili su potpuni debakl Bečejaca. Svakako najlepši i najemotivniji trenutak utakmice predstavljao je majstorski pogodak nekadašnjeg kapitena reprezentacije Srbije i povratnika u redove Ekonomca Miloša Simića u 25. minutu, koji je pokazao da i dalje poseduje magiju u nogama.

Nakon Simića u strelce se upisao i Tanasković, dok je tačku na goleadu kragujevačkog tima stavio Stojanović svojim drugim pogotkom na utakmici.

Ekonomac je tako upisao svoju četvrtu pobedu u sezoni i trenutno se nalazi na trećoj poziciji prvenstvene tabele iza beogradskog FON-a i Loznice 2018.

U narednoj prvenstvenoj rundi „studenti“ će ugostiti ekipu Ivanjice.