Marinković u ulozi spasioca

Sjajan meč odigrali su Ekonomac i Beogradski FON na zatvaranju prvog dela sezone u Prvoj futsal ligi Srbije. Publika u „SBB hali Jezero“ mogla je da uživa u jednoj dinamičnoj i turbulentnoj utakmici, u kojoj je domaćin „za dlaku“ izbegao poraz – 3:3 (2:2).

Obe ekipe su u ovaj meč ušle nakon poraza u prethodnoj prvenstvenoj rundi, gde je Ekonomac izgubio bodove na gostovanju obrenovačkom Paležu, dok je FON poražen kod kuće od branioca titule Loznice. Samim tim je i bilo za očekivati da će i Kragujevčani i Beograđani učiniti sve što je u njihovoj moći da pobedom u „SBB Jezeru“ poprave utisak, kao i bodovni saldo na tabeli.

Početak je bio dosta buran. Aleksić je u 2. minutu silovitu šutirao, a Josimović uz pomoć prečke uspeo da sačuva svoju mrežu. Minut kasnije gosti dolaze do prednosti nakon sjajne solo akcije Petraševića, ali je samo par sekundi kasnije Ekonomac izjednačio rezultat autogolom Pavlovića.

Pogodak Stojčevskog iz kaznenog udarca u 4. minutu donosi preokret i vođstvo domaćem timu, koje je trajalo sve do 13. minuta, kada je Arsić poravnao na 2:2, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dela susreta.

Početak drugog poluvremena donosi novi rezultatski obrt, ovoga puta u režiji igrača gostujućeg tima. Ponovo se u ulozi egzekutora našao Nikola Arsić, koji je iz drugog pokušaja uspeo da savlada golmana Ekonomca Milenkovića. Mogao je ubrzo Arsić i do het-trika, ali se Milenković ovoga puta nije dao prevariti.

Nemajući više šta da izgube, Šumadinci su u finišu utakmice krenuli u riskantnu igru sa igračem više u polju. I kada je delovalo da domaćinu nema spasa, na scenu je stupio sjajni Lazar Marinković, koji je prvo uzdrmao stativu, da bi potom izvanrednim udarcem iz mrtvog ugla doneo „studentima“ izjednačenje na 40-ak sekundi pre kraja utakmice.

Ekonomac je prvi deo sezone u Prvoj futsal ligi Srbije okončao na četvrtoj poziciji sa 18 osvojenih bodova, tri manje u odnosu na trećeplasirani Bečej.

Sezona se nastavlja u februaru, kada će Kragujevčani gostovati ekipi Vranja.