Partizan pregazio Radnički na Banjici

Ne leže rukometašima Radničkog beogradski „crno-beli“ ove sezone. Nakon nedavnog poraza u četvrtfinalu Kupa prof. dr Branislav Pokrajac, Kragujevčani su večeras ponovo položili oružje pred istim rivalom, ovoga puta u prvenstvenom okršaju na Banjici, u kojem je ekipa trenera Đorđa Ćirkovića trijumfovala sa velikih 12 golova razlike – 38:26 (21:16).

Bod na minulom gostovanju u Pančevu probudio je optimizam među izabranicima trenera Dragana Študera pred večerašnji okršaj sa „crno-belima“, ali se na kraju ispostavilo da on nije imao realno uporište. Umesto potajno priželjkivanog revanša za eliminaciju iz kupa, Kragujevčani su na Banjici pretrpeli najteži poraz u dosadašnjih 17 prvenstvenih rundi.

Stvari su za Šumadince krenule nizbrdo već sredinom prvog poluvremena, kada je Partizan prvi put uspeo da povede sa tri gola razlike (11:8). Do odlaska na odmor prednost „crno-belih“ je narasla na „plus pet“ (21:16), da bi svoj maksimum dostigla početkom drugog poluvremena, pri rezultatu 23:17.

Uspeli su Kragujevčani za trenutak da se trgnu i serijom od tri vezana pogotka prepolove zaostatak (23:20), ali je usledio ekspresan odgovor domaćina, koji je očas posla vratio maksimalnu prednost (26:20), da bi u završnih deset minuta utakmice dotukao Šumadince, koji su na kraju meč završili sa dvocifrenim „minusom“.

Najubojitiji u pobedničkom sastavu bio je Uroš Kojadinović sa 8 pogodaka, dok su se Ivan Mićić i Nikola Kovačević u strelce upisivali po 6 puta. U Radničkom je, po već ustaljenom običaju, prednjačio Miloš Barudžić sa 6 pogodaka, dok je Veljko Davidović postigao gol manje – 5.

Uprkos večerašnjem porazu, Kragujevčani su zadržali sedmu poziciju na tabeli sa 12 osvojenih bodova.

Nakon serije utakmica sa ekipama iz gornjeg dela tabele, rukometaše Radničkog u narednom kolu očekuje nešto lakši izazov, s obzirom da im u goste dolazi trenutno desetoplasirani tim Super lige Srbije, ekipa Uba, koja ih je, podsetimo, neprijatno iznenadila na svom parketu u prvom delu sezone.