Čajetinci bolji za pola koša

U prvoj pripremnoj utakmici košarkaši kragujevačkog Radničkog večeras su u hali „Jezero“ poraženi od Zlatibora, rezultatom 92:93 (18:19, 27:27, 21:22, 26:25). Kragujevčani su pružili žestok otpor članu Košarkaške lige Srbije i malo im je nedostajalo da dođu i do trijumfa.

Sudeći po prvoj proveri protiv respektabilnog rivala, Radnički ima sastav koji može ozbiljno da se umeša u borbu za sam vrh tabele u Drgoj ligi Srbije. U jednoj dinamičnoj, borbenoj utakmici izabranici Igora Todorovića dostojno su parirali Čajetincima, imali konstantno vođstvo tokom poslednjeg kvartala, ali u presudnim trenucima nisu imali dovoljno snage da slome otpor protivnika, koji je u triler završnici došao do preokreta i pobede.

Član Košarkaške lige Srbije bolje se snašao na početku utakmice, ali je domaćin u finišu prve četvrtine uspeo da poveže redove, podigne intezitet igre u odbrani i preokrene rezultat u svoju korist (18:15).

Usledio je žestok odgovor gostiju iz Čajetine, u vidu serije 10:0, za 18:25 na početku drugog kvartala. Kragujevčani su se ponovo probudili tek pred odlazak na veliki odmor, kada su bržom i boljom igrom u napadu najpre smanjili zaostatak, a zatim trojkom kapitena Nedeljkovića prešli u vođstvo (45:44). Međutim, Riznić je sa linije penala obezbedio Zlatiborcima minimalnu prednost na kraju prvog poluvremena – 45:46.

Detalj sa večerašnjeg susreta

Rezultatska klackalica nastavila se u trećoj deonici. Prvo je Zlatibor poveo sa 51:56, da bi potom košarkaši Radničkog odgovorili serijom od 6:0 za 57:56. Ubrzo je vođstvo ponovo bilo na strani gostiju (60:65), ali su Kragujevčani početkom poslednje četvrtine vratili prednost u svoje okvire (73:68).

Čuvali su puleni trenera Todorovića ovaj rezultatski suficit u nastavku susreta, ali nikako nisu uspevali da prelome utakmicu u svoju korist. Gosti su držali priključak i sa dve vezane trojke u 39. minutu preuzeli vođstvo (88:89). Rezultatska neizvesnost u finišu utakmice uticala je na nervozu samih aktera, a čini se da su znatno nervozniji bili gosti, naročito nakon dosuđenog petog faula iskusnom Marojeviću.

Na kraju, Radnički je imao napad za pobedu, ali nije uspeo da ga realizuje, pa su Zlatiborci slavili sa pola koša prednosti – 92:93.

Košarkaši Zlatibora dobili su „igru nerava“

Raško Katić je sa 30 postignutih poena već u prvoj utakmici nagovestio da će biti kapitalno pojačanje za kragujevački sastav u novoj sezoni. Lazar Marković ubacio je 18 poena, a kapiten Ivan Nedeljković i novajlija Stefan Živanović po 15.

U ekipi Zlatibora istakli su se Papić sa 20, Mitrović sa 17, Popović i Marojević sa po 13 poena.

KKK RADNIČKI – ZLATIBOR 92:93 (18:19, 27:27, 21:22, 26:25)

Hala:
„Jezero“
Gledalaca: 150
Sudije: Matić, Radosavljević, Ilić

KKK RADNIČKI: Stanković 6, Živanović 15, Nedeljković 15, Veljović 2, Ilić, Jovanović 2, Glišović 4, Katić 30, Dimitrijević, Marković 18.

ZLATIBOR: Pečinar, Mitrović 17, Marković 6, Stamenić 7, Vesović, Papić 20, Milovanović, Stanojević 3, Popović 13, Vorkapić 8, Riznić 6, Marojević 13.

Narednu kontrolnu utakmicu košarkaši Radničkog odigraće u subotu, 31. avgusta, od 20 časova u hali „Jezero“ protiv Napretka iz Aleksinca.