Zrenjaninci umalo kaznili opuštanje lidera

U odloženoj utakmici 8. kola Druge futsal lige Srbije, kragujevački Ekonomac je uz izvesne poteškoće uspeo da savlada ekipu zrenjaninskog SAS-a za svoj osmi uzastopni trijumf u sezoni – 5:4 (4:1).

Nakon prvih dvadeset minuta utakmice u „SBB Jezeru“ delovalo je da će ovo biti još jedna rutinska pobeda nekadašnjeg šampiona države. Andreja Stojčevski, Aleksa Milivojević, Marko Stojanović i Jovan Brdar postarali su se da Ekonomac na poluvreme ode sa više nego pristojnom zalihom od tri gola prednosti – 4:1.

Kada je Kristijan Vasić u drugom minutu nastavka utakmice povisio na 5:1, činilo se da će Zrenjaninci doživeti pravi brodolom u srcu Šumadije, ali su onda „studenti“ opustili i umesto da dokrajče svog rivala, doveli su pobedu u pitanje. Gosti su sa dva ekspresna pogotka Jovana Runjevca i trostrukog strelca na ovoj utakmici Žarka Matića najpre smanjili na 5:3, da bi minut pre kraja došli nadomak izjednačenja (5:4).

Na kraju su tri boda ipak završila na kontu domaćina, koji je tako nastavio svoj briljantni rezultatski niz.

„Studente“ u nedelju uveče u „SBB Jezeru“ očekuje duel sa najbližim pratiocem na tabeli, ekipom Novog Sada, koja baš kao i Ekonomac ne zna za poraz u dosadašnjem delu takmičenja.

EKONOMAC – SAS 5:4 (4:1)

Dvorana:
„SBB Jezero“.
Sudije: Dalibor Stanković, Marko Martinović i Strahinja Radović.
Strelci: 1:0 Stojčevski u 8, 2:0 Milivojević u 12, 2:1 Matić u 13, 3:1 Stojanović u 13, 4:1 Brdar u 14, 5:1 Vasić u 22, 5:2 Runjevac u 26, 5:3 Matić u 27, 5:4 Matić u 39. minutu.
Žuti kartoni: Rodić, Matić (SAS).

EKONOMAC: MILANOVIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJČEVSKI, STOJANOVIĆ, Rakić, Digić, Milivojević, Tanasković, Brdar, Dimitrijević, Rajić, I. Marinković, Milenković.

SAS: RODIĆ, M. ŠARENAC, ARANITOVIĆ, TOMIN, MATIĆ, Škorić, Životin, Runjevac, Novković, Magda, Živanov, Popović.