„Orlovima“ dva gola prednosti pred revanš u Minsku

U prelepom ambijentu kragujevačkog „SBB Jezera“, futsal reprezentacija Srbije pobedila je selekciju Belorusije u prvoj utakmici baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo u Holandiji iduće godine – 3:1 (2:0). „Orlovi“ su tako stekli solidan kapital od dva gola prednosti pred revanš, koji je na programu već u sredu, u prestonici Belorusije Minsku.

Mrežu reprezentacije Belorusije načeo je Kragujevčanin Ninoslav Aleksić u 7. minutu, kada je iskoristio nesigurnu reakciju golmana Belorusije Čurlina posle snažnog udarca Rakića i doneo prednost našem nacionalnom timu.

Dva minuta pre odlaska na odmor, „orlovi“ stižu do drugog pogotka na utakmici. Posle auta koji je izveo Kocić, lopta je pogodila u petu Ščerbika i prevarila Čurlina.

Odlično je naša selekcija otvorila i drugi deo susreta. Kapiten Marko Pršić, koji se propisno ispromašivao na ovoj utakmici, iskoristio je sjajnu asistenciju Mladena Kocića u 28. minutu i dodatno uvećao prednost „orlova“.

Da ne prođe sve „kao po loju“ za naš tim pobrinuo se Dmitri Los, koji je dva minuta pre kraja utakmice smanjio na 3:1 i sačuvao Belorusima kakvu-takvu nadu u revanšu, s obzirom na još uvek važeće pravo gola u gostima.

„Orlovi“ će tako u Minsk sa prednošću od dva gola, koja bi trebala da im bude sasvim dovoljna za plasman u A grupu Evropskog prvenstva, gde bi ih čekali dueli sa domaćinom Holandijom, Ukrajinom i aktuelnim prvakom sveta, selekcijom Portugalije.

SRBIJA – BELORUSIJA 3:1 (2:0)

„SBB hala Jezero“.
Sudije: Eduardo Fernandeš Koeljo, Miguel Kastiljo i Kristijano Hoze Kardoso Santoš (svi iz Portugala).
Strelci: 1:0 Aleksić 7, 2:0 Ščerbik 18 (ag), 3:0 Pršić 28, 3:1 Los u 38. minutu.

SRBIJA: MOMČILOVIĆ, ALEKSIĆ, RAMIĆ, TOMIĆ, RAJČEVIĆ, Vulić, Kocić, Milosavljević, Stojčevski, Pršić (kap), Petrov, Rakić, Stojković, Radovanović. Selektor: Dejan Majes.

BELORUSIJA: ČURILIN, ROGOVIK, GORBENKO (kap), JAKUBOV, RABUKO, Zmisla, Evdokimov, Seljuk, Kozel, Los, Černjenko, Ščerbik, Zajac, Pinčuk. Selektor: Aleksandr Savincev.