„Vitezovi“ naplatili Kragujevčanima dug sa kamatom

Ubedljiv poraz doživeli su rukometaši Radničkog na gostovanju beogradskom Obiliću u utakmici 21. kola ARKUS lige – 37:26 (14:11). Popularni „vitezovi“ su se tako uspešno revanširali Kragujevčanima za poraz u prethodnom odmeravanju snaga ove sezone i još jednom potvrdili da su izuzetno nezgodan rival u svojoj dvorani.

Otvorili su Šumadinci dobro utakmicu, poveli sa 2:0, ali su potom upali u napadački kanal, što je domaćin iskoristio da preotme vođstvo i stekne prednost od tri gola (5:2), koju je uz povremene oscilacije uspešno održavao sve do kraja prvog dela igre (14:11).

Ništa se nije promenilo u igri ekipe trenera Žikice Milosavljevića na startu drugog poluvremena. Naprotiv, Beograđani su u 39. minutu bili na maksimalnih „plus 8“ (22:14), da bi desetak minuta kasnije dogurali i do dvocifrenog vođstva (30:20). Na kraju je domaćin slavio sa 11 golova prednosti (37:26), nadmašivši tako razliku iz prethodnog meča u SBB Jezeru, u kome su Šumadinci trijumfovali sa sedam golova „viška“ (32:25).

Ilija Sladić bio je golgeterski najraspoloženiji u domaćem timu sa 7 pogodaka, a pratili su ga Aleksa Bukvić i Aleksandar Antić sa po 5. Kod Kragujevčana je prednjačio Miloš Barudžić sa 8 postignutih golova.

Radnički je ovim porazom prepustio šesto mesto na tabeli leskovačkoj Dubočici, koja je sakupila identičan broj bodova kao i kragujevački tim, ali uz bolju gol razliku.

Šumadinci će priliku za popravni imati narednog vikenda, kada će u svom SBB Jezeru ugostiti četvrtoplasirani tim ARKUS lige, Dinamo iz Pančeva.

OBILIĆ – RADNIČKI 37:26 (14:11)

BEOGRAD
Dvorana: SC “Voždovac”.
Sudije: Branko Radaković, Nikola Bakmaz.
Sedmerci: Obilić 6 (5), Radnički 4 (3).
Isključenja: Obilić 2 min, Radnički 8 min.

Obilić: Radović (13 odbrana), Savić, Bukvić 5, Topalović 2, Gojković 2, Jestrović 1, Dražić, Jovanović 4, Mandić 1, Turudić 3, Antić 5, Mitrović 4, Šaponjić 3, Sladić 7, Tasić, Bećirović.

Radnički: Maljević, Grubor 2, Stanisavljević 4, Prodanović, Mutavdžić 1, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 2, Barudžić 8, Knežević 2, Utvić 2, L. Đerić 4, Stanojev 1, Jovanović (2 odbrane), Ivanović, Zlatanović (7 odbrana).

Igrač utakmice: Aleksa Bukvić (Obilić)