Inđijke ponovo bolje za jedan gol

I u drugom ovosezonskom okršaju sa braniocem titule, Železničarom iz Inđije, rukometašice Radničkog pretrpele su minimalan poraz, ovoga puta na svom parketu, u utakmici 19. kola ARKUS lige – 25:24 (11:10).

Učinile su Kragujevčanke sve što je u njihovoj moći da stanu na put zahuktalim šampionkama, koje su u prestonicu stigle sa namerom da nastave niz od šest uzastopnih trijumfa, ali im je, baš kao u prethodnom meču u Inđiji, i ovoga puta nedostajalo sreće u samoj završnici.

Startnu prednost od dva gola domaće rukometašice uspešno su održavale sve do 17. minuta, kada gošće iz Inđije serijom od tri vezana pogotka preokreću rezultat u svoju korist (8:7). Ovu minimalnu prednost Inđijke su uspele da sačuvaju sve do odlaska na odmor (11:10), da bi početkom drugog poluvremena prvi put došle do vođstva od dva gola (12:10).

Živnule su potom Kragujevčanke i uspele da vrate rezultat u ravnotežu (15:15), ali samo nakratko, s obzirom da gošće u 45. minutu vraćaju maksimalnu prednost od dva gola (19:17). Završnica utakmice donosi novi nalet izabranica trenera Milentijevića, koje uspevaju da preokrenu rezultat i preuzmu vođstvo (22:21) na opšte oduševljenje svojih pristalica, međutim, usledila je žestoka kontraofanziva Inđijki i serija od 3:0 za kako se ispostavilo zavšni preokret na utakmici (25:23). Mogao je Radnički u samom finišu do boda i to preko Ksenije Petrović, koja je najpre pogodila stativu, da bi potom njen udarac zaustavila odlična Jovana Vasiljković.

Teodora Veličković bila je poslovično najefikasnija u Radničkom sa 10 pogodaka, dok su se na drugoj strani istakle kapiten Nataša Lovrić sa 8 i Milica Ignjatović sa 5 postignutih golova.

Rukometašice Radničkog su nakon ovog poraza pale na osmo mesto prvenstvene tabele sa 14 osvojenih bodova, tri više u odnosu na ekipu Naise koja se nalazi u zoni ispadanja.

U sledećem kolu Kragujevčanke očekuje gostovanje ekipi Mladosti iz Nove Pazove, koja je trijumfom protiv ekipe Vojvodine u Novom Sadu izbila na četvrto mesto na tabeli koje donosi učešće u plej-ofu.

RADNIČKI – ŽELEZNIČAR 24:25 (10:11)

Dvorana: SBB hala Jezero.
Sudije: Đorđe i Miloš Jevtić.
Sedmerci: Radnički 4 (4), Železničar 4 (3).
Isključenja: Radnički 6 min, Železničar 8 min.

Radnički: Pojužina, Đorđević, Veličković 10, Salijoski, Vučićević, Pidro, Inđić 3, Stoiljković 3, K. Petrović 4, Božinović 2, D. Ranković 1, T. Petrović, Kostić (10 odbrana), Z. Ranković 1, Andrić, Milosavljević.

Železničar: Čavrić 2, Obrenović 4, Medić, Tabak 4, Avramović 2, Lovrić 8, Zorić, Kovačić, Otašević, Žakula, J. Jovanović, A. Jovanović, Vasiljković (8 odbrana), Tešić.

Igračica utakmice: Jovana Vasiljković (Železničar)