Vicešampionke Srbije okončale učešće u Evropi

Rukometašice Radničkog poražene su od švedskog Hursa u revanš meču drugog kola kvalifikacija Lige Evrope, rezultatom 23:36 (8:17). Suočene sa brojnim kadrovskim problemima, vicešampionke Srbije nisu mogle da pruže značajniji otpor znatno kvalitetnijem švedskom timu, koji je bez većih problema nadonkadio gol „minusa“ iz prvog meča i ubedljivom pobedom obezbedio plasman u narednu rundu takmičenja.

Izašle su Kragujevčanke na megdan vicešampionu Švedske sa svega dvanaest igračica u rotaciji, svesne da ih čeka maltene nemoguća misija da odbrane minimalnu prednost iz prvog meča u „SBB Jezeru“.

Šveđanke su do prvog opipljivijeg vođstva na utakmici došle sredinom prvog poluvremena, kada su stekle prednost od pet golova (10:5), koju su do odlaska na odmor dodatno uvećale (17:8).

Nastavile su domaće u istom ritmu i na početku drugog dela susreta, a kada su u 41. minutu izbile na „plus 16“ (28:12), bilo je jasno da Kragujevčankama nema spasa. Zahvaljujući raspoloženoj Gordani Petković, koja je meč završila sa čak 19 uspešnih intervencija, rukometašice Radničkog uspele su delimično da ublaže poraz.

Ovu utakmicu obeležio je povratak na teren Natalije Mikić nakon dvogodišnje pauze, kao i prvi evropski gol 14-godišnje Zorice Ranković.

Helena Inđić je sa 5 postignutih golova ponela epitet najefikasnije igračice u redovima kragujevačkog tima, dok je u ekipi Hursa prednjačila Johana Estlund sa 7 pogodaka.

Kragujevčanke već u sredu, 27. oktobra, očekuje gostovanje ekipi Železničara iz Inđije u utakmici 5. kola ARKUS lige.

H65 HURS – RADNIČKI 36:23 (17:8)

HUR
“Sporthallen Hoor”.
Gledalaca: 350
Sudije: Stiven Martens, Iv Šols.
Sedmerci: Hurs 5 (4), Radnički 5 (3).
Isključenja: Hurs 2 min, Radnički 8 min.

HURS: Šjot, Skreting 5, Gidebrat, Rask 6, Larson 2, Prip, Sandberg 6, Lundbak 6, Estlund 7, Bergdah (15 odbrana), Niman, Liner, Olson 2, Nuhanović 2, Gulberg 1.

RADNIČKI: Veličković 4, Bjelak 2, Knežević 3, Blagojević 1, Mikić 4, , T.Petrović 2 , Inđić 5, Petković ( 19 odbrana), Ranković 1, Todorović 1.