Rukometaši Radničkog bez šanse u Pančevu

I sa trećeg ovosezonskog gostovanja u ARKUS ligi rukometaši Radničkog vraćaju se praznih ruku. Kragujevčani su u okviru 6. kola poraženi u pančevačkoj hali „Strelište“ od domaćeg Dinama, rezultatom 28:36 (15:20).

Za razliku od prošle sezone, kada su međusobni dueli ove dve ekipe odisali neizvesnošću, Pančevci su ovoga puta sigurnom igrom od samog starta utakmice ostavili Kragujevčane bez ikakve šanse. Rezultatske neizvesnosti bilo je samo u prvih desetak minuta susreta, a onda je domaćin preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom, pa je prvo poluvreme završio sa pet golova prednosti (20:15).

Šumadinci su pokušavali da održe rezultatski priključak, ali je domaćin u drugom delu igre pojačao tempo i izbio na maksimalnih „plus sedam“ u 44. minutu (27:20). Ovu prednost Pančevci su rutinskom igrom konvertovali u konačan trijumf – 36:28.

Marko Perović sa 10 i Miloš Kostadinović sa 8 pogodaka bili su najefikasniji u pobednčkom timu, dok su kod Radničkog istakao trio Veljko Davidović, Dragan Tubić i Stefan Stanojev sa po 6 postignutih golova.

Nakon šest odigranih kola, rukometaši Radničkog i dalje zauzimaju šesto mesto na tabeli A grupe ARKUS lige sa četiri osvojena boda.

Sledećeg vikenda izabranici Đorđa Teodorovića ugostiće u „SBB Jezeru“ ekipu Jugovića iz Kaća.

DINAMO – RADNIČKI 36:28 (20:15)

PANČEVO
“Strelište”.
Gledalaca: 150.
Sudije: Ivan Mošorinski,Aleksandar Pandžić.
Sedmerci: Dinamo 6 (6), Radnički 5 (4).
Isključenja: Dinamo 6 min, Radnički 10 min.

DINAMO: Stamenković, Čabrilo, Bošković, Stanić,  Ostojić 1, Perić, Prodanović, Perović 10, Distol, Pavlović 6, Urta, Golubović 4, Kostadinović 8, Radović 7, Birkenhauer (12 odbrana).

RADNIČKI: Tubić 6, Prodanović , Davidović 6, Mutavdžić 2, Dobrosavljević, Kasalović , D.Petrović (2 odbrane), Barudžić 5, Knežević 1, Utvić , Stevanović, L.Đerić 1, Stanojev 6, Maljević, P.Petrović 1, Zlatanović ( 6 odbrana).

Igrač utakmice: Ivan Distol (Dinamo)