Uspešan završetak polusezone za rukometašice Radničkog

U poslednjoj utakmici prvog dela sezone u ARKUS ligi za žene, rukometašice Radničkog su na svom parketu savladale ekipu Beograda sa 40:31 (20:13). Kragujevčanke su se ovom pobedom vratile na pravi kurs i najavile bolja izdanja u drugom delu prvenstva.

Mlada i poletna ekipa Beograda, sastavljena od juniorskih i kadetskih reprezentativki naše zemlje, zadavala je dosta problema vicešampionkama Srbije u uvodnim minutima meča. Tek su promenom odbrane, uz sjajnu Gordanu Petković na golu, domaće sa par brzih pogodaka iz kontranapada uspele da dođu do opipljivije prednosti (20:13).

Kuriozitet je to da su gošće iz Beograda u ovom periodu igre izvele čak sedam sedmeraca. Četiri puta su Beograđanke bile precizne, a tri udarca sa sedam metara uspela je da „skine“ Petkovićeva.

Prednost stečenu u finišu prvog poluvremene, rukometašice Radničkog su sigurnom igrom održavale u nastavku utakmice. Predvođene napadački izuzetno raspoloženom Teodorom Veličković, Kragujevčanke su nezadrživo hitale ka petom prvenstvenom trijumfu, koji im je doneo određeni napredak na tabeli.

Teodora Veličković je sa 12 postignutih golova ponela epitet najefikasnije akterke utakmice. Značajnu podršku pružile su joj saigračice Ajlin Bjelak sa 7, Jelena Knežević sa 6 i Ksenija Petrović sa 5 postignutih golova.

U ekipi Beograda bolje od ostalih bile su Valentina Božović sa 8 i Nevena Todorovski sa 7 pogodaka.

Rukometašice Radničkog prvi deo sezone u ARKUS ligi za žene završavaju na petoj poziciji prvenstvene tabele, sa bodom manje u odnosu na četvrtoplasiranu Naisu.

Početak drugog dela takmičenja u ARKUS ligi za žene predviđen je za 5. februar, kada će Kragujevčanke u svom „SBB Jezeru“ odmeriti snage sa ekipom Crvene zvezde.

RADNIČKI – BEOGRAD 40:31 (20:13)

Dvorana: „SBB hala Jezero“.
Gledalaca: 150.
Sudije: Jovan Cvetković, Luka Petrović.
Sedmerci: Radnički 0 (0), Beograd 10 (6).
Isključenja: Radnički 14 min, Beograd 6 min.

RADNIČKI: J. Pojužina, Veličković 12, Bjelak 7, Knežević 6, Blagojević, Vlašković, Stoiljković 2, Mikić, K. Petrović 5, Ž. Pojužina 1, Vasović 1, T. Petrović, Inđić 3, Petković (9 odbrana, 4 sedmerca), Todorović 4.

BEOGRAD: Ignjatović 4, Savić 2, Nađ 5, Bahun 3, Mitrović, Božinović 8, Đuran 1, Janković 1, Aleksić, Korać, Todorovski 7, Balaban (4 odbrane), Tanović (2 odbrane).

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički).