Kragujevčani odoleli Šapčanima

Rukometaši Radničkog se sa neugodnog gostovanja nekadašnjem prvaku Evrope, šabačkoj Metaloplastici, vraćaju sa osvojenim bodom, koji ih je dodatno približio plasmanu u plej-of – 26:26 (15:12).

Reputacija šabačkog kluba nije uplašila Kragujevčane, koji su vrlo motivisano i odlučno izašli na megdan bivšem dvostrukom prvaku Evrope.

Nakon odličnog početka meča i prednosti od dva gola, Šumadinci su sredinom prvog poluvremena dopustili domaćinu da sa tri vezana pogotka za trenutak preuzme vođstvo (8:7), da bi neposredno pred odlazak na pauzu ponovo podigli nivo igre, pre svega u odbrani, tako da su prvi deo susreta okončali sa suficitom od tri gola – 15:12.

Sigurnom igrom na početku drugog poluvremena rukometaši Radničkog održavali su stečenu prednost iz prvog dela utakmice, ali nikako nisu uspevali da se odlepe na značajniju rezultatsku distancu, iako su imali nekoliko povoljnih prilika za to, kao pri rezultatu 23:20, kada nisu realizovali dva napada sa igračem više.

To su Šapčani iskoristili da na krilima raspoloženog golmana Arsića, koji je u jednom trenutku spustio roletnu na svoj gol, naprave seriju 4:0 i preuzmu kontrolu nad rezultatom (24:23). U poslednji minut utakmice ušlo se sa „pata kartama“ (26:26), da bi dvadesetak sekundi pre kraja Kragujevčani imali napad za pobedu, ali nisu uspeli da ga realizuju.

Miloš Barudžić bio je ubedljivo najefikasniji pojedinac u ekipi Radničkog sa 10 postignutih golova, dok se u redovima domaćina istakao Vojislav Brajović sa 5 pogodaka.

Dva kola pre kraja regularnog dela takmičenja u ARKUS ligi rukometaši Radničkog zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa 11 osvojenih bodova, pet više u odnosu na petoplasiranu Crvenu zvezdu, koja ima utakmicu manje u odnosu na Šumadince.

Narednog vikenda Radnički će u svom „SBB Jezeru“ ugostiti ekipu Dinama iz Pančeva.

METALOPLASTIKA – RADNIČKI 26:26 (12:15)

ŠABAC
Sportska sala „Šabačke gimnazije”.
Gledalaca: 170
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić.
Sedmerci: Metaloplastika 4 (2), Radnički 4 (1).
Isključenja: Metaloplastika 8 min, Radnički 4 min.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić 1, Jevtić 2, N. Milovanović 4, Srdanović 4, F. Milovanović, Aziz, Antonijević 3, Ivanić, Arsić (24 odbrane), Terzić, Cvijanović, Todorović 3, Brajović 5, Milenković 2, Mešter 2.

RADNIČKI: Tubić 4, Prodanović 1, Davidović, Mutavdžić, Dobrosavljević, Kasalović 1, D. Petrović (2 odbrane, sedmerac), Barudžić 10, Knežević 2, Utvić 5, Stevanović, L. Đerić 1, Stanojev 3, Maljević, P. Petrović, Zlatanović (9 odbrana).

Igrač utakmice: Darko Arsić (Metaloplastika).