Uspeo revanš Ubljanima: Rukometaši Radničkog upisali prvu pobedu od početka godine

Skoro puna četiri meseca rukometaši Radničkog čekali su na petu pobedu u Super ligi Srbije. I konačno su je dočekali. Ekipa trenera Dragana Študera sinoć je pred stotinak najzagriženijih pristalica u kragujevačkom „Jezeru“ savladala velikog dužnika iz prvog dela sezone, ekipu Uba, rezultatom 39:27 (22:15), za prvu pobedu u novoj kalendarskoj godini i prekid neslavnog niza od osam utakmica bez ostvarenog trijumfa.

Ušli su Šumadinci sa viškom opreza u duel sa ekipom koja ih je neočekivano porazila u prethodnom odmeravanja snaga. Na krilima veoma raspoloženog Miloša Barudžića, Kragujevčani su sredinom prvog poluvremena stekli kapital od sedam golova viška (16:9), koji su uspešno sačuvali do odlaska na desetominutni predah – 22:15.

Gosti su početkom drugog poluvremena uspeli da priđu na „minus 4“ (23:19), ali je usledio novi nalet domaćina, koji u 39. minutu dolazi do maksimalne prednosti od osam golova „viška“ (27:19). Ostatak utakmice predstavljao je rutinsko otaljavanje posla za Šumadince, ali i lepu priliku za igrače sa klupe da upišu dodatne minute u superligaškoj konkurenciji i pokušaju da se nametnu šefu struke Draganu Študeru.

Vihorni Miloš Barudžić poneo je epitet najboljeg strelca utakmice sa 12 postignutih golova, dok je kod gostiju sa Uba prednjačio Dimitrije Stolić sa 7 pogodaka.

Rukometaši Radničkog su se ovom pobedom učvrstili na sedmoj poziciji prvenstvene tabele sa 14 osvojenih bodova i ujedno smanjili zaostatak za šestoplasiranom Crvenom zvezdom, koja im sada beži samo tri boda.

U sledećoj rundi Kragujevčane očekuje teško gostovanje nekadašnjem šampionu Evrope, šabačkoj Metaloplastici, koja trenutno diše za vratom vodećoj Vojvodini.