Treći uzastopni remi Kragujevčanki sa Inđijkama

ZRK RadnickiRukometašice Radničkog sve su dalje od odbrane šampionske titule, budući da ni u 2. kolu plej-ofa nisu uspele da dođu do dva boda. Kragujevčanke su remizirale sa Železničarom u Inđiji 21:21 (10:11) i tako povećale bodovni zaostatak za vodećim Izvorom.

Treći put u ovoj sezoni ekipa Železničara je uspela da „otkine“ bod Kragujevčankama. Izgleda da Inđijke definitivno ne leže popularnim „tigricima“, koje su ovaj put morale čak i da spašavaju jedan bod u samom finišu meča.

Železničar je bio bolji rival u prvih trideset minuta susreta, sa konstantnom rezultatskom prednošću od 2-3 gola. U 25. minutu Inđijke su došle i na maksimalnih „plus četiri“ (10:6), ali su na odmor ipak otišle samo sa golom prednosti – 11:10.

U nastavku je Radnički „stegao“ odbranu i serijom 5:1 došao do dođstva od 15:12 u 40. minutu. Kragujevčanke su održavale stečenu prednost sve do poslednjih desetak minuta susreta, kada domaće dolaze do preokreta i vođstva od 21:20 u 59. minutu.

Ipak, Ksenija Petrović je brzo uzvratila svojim trećim golom na utakmici i postavila konačnih 21:21.

Sanja Radosavljević je sa šest golova bila najefikasnija u redovima Radničkog, a isti učinak imala je i Jelena Bursać na drugoj strani. Treba istaći i još jednu dobru partiju Jovane Risović na golu kragujevačkog tima, sa 16 uspešnih intervencija.

Kragujevčanke nakon ovog remija zaostaju čak šest bodova za vodećim Izvorom, koji je bez većih problema savladao Naisu u Aranđelovcu i napravio još jedan važan korak ka osvajanju titule.

Upravo će tim iz Aranđelovca biti gosti „tigricama“ u 3. kolu plej-ofa.

Železničar – Radnički  21:21 (11:10)

Hala: SC „Inđija“.
Gledalaca: 300.
Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić.
Sedmerci: Železničar  3(1),  Radnički 3(2).
Isključenja: Železničar 10, Radnički 10 minuta.

ŽELEZNIČAR: Žak, Žigić 3, Stojsavljević, Krstić, Cvijić, Đurović 3, Bursać 6, Pavlović, Ležaja (9 odbrana), T. Kostić, Stamenić 1, J. Kostić 1, Bojić, Anjol, Miličić 5, Bakša 2.

RADNIČKI: Ćosić, Petrović 3, Prijović 1, Tanić 3, S. Radosavljević 6, Radović 3,  Stajković, Simić, Lukić, Risović (16 odbrana), Dukić 2,Tatar, Kulić, Todorović 3.