Dva različita lica rukometaša Radničkog

rk-radnicki-morava

Rukometaši Radničkog poraženi su večeras u svom „Jezeru“ od Morave iz Velike Plane sa 26:30 (17:11), u 2. kolu plej-of faze Super lige Srbije. Nakon odlične igre u prvom delu susreta, Kragujevčani su u potpunosti pali u nastavku i dozvolili gostima da odnesu oba boda iz „Jezera“.

Radnički je od samog starta diktirao tempo, pre svega zahvaljujući raspoloženom Milanu Đukiću, koji je postigao čak šest golova u prvih trideset minuta susreta. Upravo je sjajno desno krilo Kragujevčana iniciralo seriju, kojom je domaćin došao do četiri gola prednosti u 20. minutu.

Intonaciju napadima Radničkog u tim trenucima davao je i mladi Stanojev, pa su izabranici Bojana Milentijevića u 25. minutu došli na maksimalnih „plus pet“ – 14:9. Da domaćin na odmor ode sa još ubedljivijom prednošću, pobrinuo se maestralni Milan Đukić sa dva gola posle munjevitih kontri u finišu prvog poluvremena, za konačnih 17:11 posle trideset minuta igre.

Izgledalo je da Kragujevčani drže sve konce igre u svojim rukama, ali je već početak drugog poluvremena nagovestio krizu u redovima domaćeg tima. Naime, gosti iz Velike Plane su u uvodnih pet minuta drugog polučasovnog perioda napravili seriju od četiri vezana pogotka i smanjili zaostatak na svega dva gola (17:15).

Nakon tajm auta koji je zatražio trener Radničkog Milentijević, Prodanović je nakratko prekinuo seriju gostiju, ali je posle uspešno izvedenog sedmerca od strane Avramovića, ekipa Morave prišla na samo gol zaostatka (18:17).

Ubrzo su rukometaši iz Velike Plane došli do izjednačenja (19:19), a onda i do potpunog preokreta i prvog vođstva na meču u 41. minutu (20:19).

U međuvremenu je Milentijević zamenom golmana pokušao da stane na kraj strahovitoj seriji gostujućeg tima, ali ni to se nije pokazalo kao delotvorno rešenje. Uz probleme u odbrani, Radnički se u tim trenucima poprilično mučio i u napadu, čemu ide u prilog činjenica da su Kragujevčani u prvih petnaestak minuta drugog poluvremena postigli samo tri gola.

Da stvari budu gore po Šumadince, razbranio se golman Morave Strahinja Popović, koji je, kako bi se to u žargonu reklo, „spustio zavesu“ na svoj gol i izrastao u pravog junaka večerašnjeg susreta. On je u 41. minutu odbranio sedmerac Prodanoviću, a potom „skinuo“ nekoliko zicera rukometašima Radničkog, i to u trenucima kada su gosti iz Velike Plane imali čak dva igrača manje na terenu. Golman Morave imao je i dosta sreće, kao što je to bio slučaj u 51. minutu, kada je Đukić pogodio stativu iz dosuđenog sedmerca.

Kada je Rakić u 56. minutu pogodio za vođstvo Morave od 29:24, bilo je jasno da će bodovi otići za Veliku Planu. Na kraju su gosti slavili sa 30:26 i sa nova dva boda verovatno prebrinuli sve brige oko opstanka u elitnom rangu.

U pobedničkom timu najbolji učinak imali su Avramović i Rakić sa po osam datih golova, mada epitet junaka utakmice svakako pripada golmanu Popoviću, koji je prosto rečeno „začarao“ svoju mrežu u drugom poluvremenu. Sa druge strane, pored pomenutog Đukića koji se na kraju zaustavio na osam postignutih golova, vredi istaći i po četiri gola Miloša Prodanovića i Ivana Mošića.

Nakon pobede Rudara iz Kostolca u Nišu, Radnički je ponovo usamljen na pretposlednjem mestu na tabeli, koje vodi u niži rang takmičenja, sa dva boda zaostatka u odnosu na Kostolčane. Upravo će ove dve ekipe odmeriti snage u narednom kolu i od ishoda tog meča zavisiće i sudbina Kragujevčana u Super ligi Srbije.

Izvor: M. Pasuljević