Trakić nastavio pobednički niz

Članovi KES Kragujevac ostvarili su zapažene rezultate na 25. Beogradskom triatlonu, koji je proteklog vikenda održan na Adi Ciganliji. Strahinja Trakić je i na četvrtom takmičenju od početka sezone prošao prvi kroz cilj, ostavivši iza sebe klupskog kolegu Veljka Maksimovića.

Strahinja Trakić na pobedničkom podijumu
(Foto: KES Kragujevac)

Strahinja je trijumfovao u apsolutnoj kategoriji na sprint distanci (750 m plivanje, 20 km vožnja bicikle i 5 kilometara trčanja) i to sa vremenom ispod jednog sata (59:43). Drugo mesto zauzeo je Strahinjin klupski kolega Veljko Maksimović (1:02:27), koji je ujedno zabeležio i najbolji rezultat u konkurenciji takmičara do 23 godine starosti, dok je treći na cilj stigao Nikola Medan (1:02:37), član beogradskog kluba 11TRI.

Željko Mitić zauzeo je osmo mesto u kategoriji takmičara preko 20 godina starosti, a identičan plasman ostvario je i Saša Vodovar u kategoriji 30+.

Kada su u pitanju mlađe uzrasne kategorije, pionirka Maša Marković osvojila je srebrnu medalju, kadetkinja Iva Pavlović bila je peta, a mlađi junior Dušan Pavlović četvrti.

Sledeća trka u kalendaru Srpske triatlon unije jeste ona u okviru Kupa Srbije na stazi u Pančevu 2. juna.