„Tigrice“ ubedljive protiv Železničara

janjusevic-zrk-radnicki

Rukometašice Radničkog savladale su večeras u „Jezeru“ Železničar iz Inđije sa 33:20 (16:6) i na taj način, nakon pet odigranih kola, sačuvale lidersku poziciju na tabeli, uz maksimalan učinak.

Bila je ovo još jedna utakmica bez rezultatske neizvesnosti, u kojoj su šampionke Srbije prosto „smoždile“ svog protivnika. Već nakon jedanaest minuta igre domaće su vodile sa 6:0 i konačan ishod meča se mogao naslutiti. Na poluvremenu bilo je „plus deset“ – 16:6, a u nastavku meča „Tigrice“ su samo uvećavale prednost do konačnih 33:20.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Anđela Janjušević sa 9 golova. Aleksandra Stanisavljević postigla je 6, Sanja Radosavljević i Katarina Stepanović po 5, a Ivana Milošević 4 gola. Kod gošći najefikasnija je bila Jelena Bursać sa 5 golova.

Narednu utakmicu rukometašice Radničkog igraju sledećeg vikenda u Beogradu protiv Crvene zvezde.

ŽRK Radnički Kragujevac – ŽRK Železničar Inđija  33:20 (16:6)

Kragujevac
Dvorana: „Jezero“
Gledalaca: 500
Sudije: Miloš Trajanović i Uroš Minić
Delegat :Slavoljub Mandić
Sedmerci: Radnički 3 (2), Železničar 1 (1)
Isključenja: Radnički 6 min, Železničar 10 min

RADNIČKI: Prijović 2, Tanić, Stepanović 5, Radosavljević 5, Čairović, Milošević 4, Nišavić 1, Tošović (5 odbrana), Balać 1, Stanisavljević 6, Risović (11 odbrana), Dukić, Danilović, Janjušević 9.

ŽELEZNIČAR: Žak, Veljković 3, Stojsavljević, Krstić, Đurović 1, Simonović, Dželebdžić, Bursać 5, Janković, Kosanović, Stamenić 4, Orlović 4, Milić 1, Bakić, Kojčić 2.