Zagrepčani rutinski do pobede protiv Kragujevčana

rk-radnicki vuckovic

Novi poraz u SEHA ligi doživeli su rukometaši Radničkog, koji su u Zagrebu poraženi od istoimenog tima sa 27:18 (12:7), u utakmici 7. kola. Ovo je bio šesti poraz Kragujevčana i ujedno kraj serije od pet uzastopnih gostovanja.

Radnički je loše počeo utakmicu, dozvolivši Zagrepčanima da povedu sa 3:0. Međutim, u narednih osam minuta Kragujevčani serijom 4-0 stižu do rezultatskog preokreta i vođstva, koje je, ispostaviće se, bilo i jedino na današnjoj utakmici.

Domaćin je, kako se bližio finiš prvog poluvremena, preuzeo konce igre u svoje ruke i rešio prvi deo u svoju korist sa 12:7.

Posle odmora izabranici trenera Vučkovića nisu uspeli da uhvate priključak, pa su u 48. minutu bili u dvocifrenom zaostatku, a u 56. minutu bilo je 15:27.

Na kraju zaslužen trijumf domaće ekipe, dok će Kragujevčani šansu za nove bodove imati u narednom meču, koji će odigrati u hali “Jezero“ protiv mađarskog Vesprema, 8. novembra.

U pobedničkom timu istakli su se Brozović sa pet i Pavlović sa četiri postignuta gola. Kod Kragujevčana, Ivan Rajičević je dao pet golova.