“Tigrice“ tesno do pobede u Nišu

Rukometašice Radničkog uspešno su prebrodile gostovanje u Nišu, pošto su u meču 2. kola Superlige savladale domaću Naisu sa 23:21 (14:12).

Kragujevčanke su sjajno otvorile utakmicu, povele sa 3:0, imale i 5:1, ali su domaće igračice uspele da dođu do izjednačenja 9:9. Usledila je serija “tigrica“ 4:0, ali se na odmor, ipak otišlo sa dva gola viška za Radnički (14:12).

U nastavku se igralo “gol za gol“, a do prvog vođstva na utakmici Nišlijke dolaze na 10 minuta pre kraja (19:18). Međutim, Kragujevčanke serijom 3:0 prave preokret i stiču prednost koju su uspele da sačuvaju do kraja susreta.

Doskorašnja članica Naise Ivana Milošević sa osam pogodaka bila je ubedljivo najefikasnija na susretu, Danilovićeva je postigla 4, Stepanovićeva 3. U poraženom timu Đokovićeva je uspela pet puta da se upiše u strelce.

Ovo je bio drugi trijumf izabranica trenera Vlade Šimičića, koje će u narednom kolu odmeriti snage sa beogradskim Maks Sportom.

Naisa– Radnički 21:23 (12:14)

NIŠ
Dvorana
: OŠ „Miroslav Antić“.
Gledalaca: 500.
Sudije: Nenadić (Mladenovac) i Stefanović (Zemun)
Sedmerci: Naisa 2(2), Radnički 6(5).
Isključenja: Naisa 8, Radnički 12 minuta.

NAISA: Dragoljubović (12 odbrana), Petković (1 odbrana, 1 sedmerac), Marković, Dimić, Ćubela 2, M. Mitrović, Lapajne 4 (2), Stefanović, Đoković 5, Nedeljković 1, J. Zdravković, N. Mitrović, T. Zdravković 4, Petrović 1, Filipović, Gorilska 4.

RADNIČKI (KG): Risović (14 odbrana), Tošović (3 odbrane), Ćosić, Dabović, Prijović 2, Tanić, Stepanović 3 (2), Radosavljević 2, Čairović 2, Milošević 8, Balać, Kukić-Radojičić 2, Dukić, Obućina, Stojiljković, Danilović 4 (2).