Spartak bolji za gol od Radničkog

Rukometaši Radničkog poraženi su u Subotici, u okviru drugog kola Superlige, od domaćeg Spartaka rezultatom 19:18 (9:9). U prilično izjednačenom meču, Subotičani su imali više snage na kraju i slavili pobedu.

Da će ovo biti prilično izjednačena utakmica videlo se još u prvom poluvremenu. Početak meča obeležila je rezultatska klackalica, obzirom da su se ekipe smenjivale u vođstvu. Izabranicima trenera Vučkovića najviše problema zadavao je lucidni desni bek Subotičana Bistol, koji je veoma lako probijao odbranu Radničkog. Ipak, Kragujevčani su u dva navrata dolazili do dva poena prednosti (5:3 i 8:6), ali je prvo poluvreme na kraju završeno nerešenim rezultatom 9:9.

Nažalost, već na početku meča povredio se Đorđe Spasić, momak koji je obeležio utakmicu sa Metaloplastikom u prvom kolu, pa je Radnički u nastavku bio znatno oslabljen. On je doživeo povredu brade posle jednog pada i morao na ušivanje u Klinički centar u Subotici.

Domaći znatno bolje startuju u drugom delu igre i zahvaljujući večeras vrlo raspoloženom Kovačeviću dolaze do tri gola prednosti (12:9). Razbranio se u tim trenucima i golman Spartaka Cvetković, pa Subotičani jako brzo dolaze i do četiri gola prednosti (16:12). Vučković reaguje tajm-autom, ispostaviće se u pravo vreme, obzirom da njegovi puleni potom hvataju priključak i smanjuju prednost domaćina na 17:15. U poslednji minut meča domaći su ušli sa golom prednosti (19:18) i taj rezultat uspeli da sačuvaju do kraja i slave pobedu.

Trener Vučković sada ima razloga za zabrinutost, obzirom da odbrana Kragujevčana nije adekvatno funkcionisala u pojedinim periodima igre, a posebno brine činjenica da je Spartak lako dolazio do golova kada su Subotičani imali igrača manje na terenu.

Najbolji akteri meča bili su već pomenuti Kovačević sa 8 golova, kao i golman Cvetković, koji je zabeležio 14 uspešnih intervencija. Kod Radničkog Pralica je postigao 5, a Krsto Milošević 4 golova,  dok je golman Petrović imao 11 odbrana, a uz to je zaustavio i jedan sedmerac.

U narednom kolu Radnički će pokušati da „izvadi fleke“ protiv Rudara iz Kostolca, u svom „Jezeru.

SPARTAK VOJPUT – RADNIČKI 19:18 (9:9)