„Tigrice“ probile led

tigrice-2016

Rukometašice Radničkog upisale su prvu pobedu u novoj sezoni, pošto su večeras u hali „Jezero“ savladali beogradski Junior sa 30:25 (16:13), u utakmici 4. kola Super lige Srbije.

Kragujevčanke su opravdale epitet favorita u ovom susretu, mada su gošće iz Beograda pružile jak otpor, naročito u prvih trideset minuta susreta.

Nakon rezultatske klackalice na startu meča, rukometašice Juniora serijom od četiri uzastopna pogotka dolaze do tri gola prednosti u 14. minutu. Trener Kragujevčanki reagovao je tajm-autom, ispostavilo se u pravom trenutku jer „tigrice“ odmah potom prave seriju 5:0 i na odmor odlaze sa „plus tri“ – 16:13.

Bio je to ključni period ovog susreta, pošto su u nastavku rukometašice Radničkog sigurnom igrom održavale i povećavale prednost do maksimalnih „plus osam“ u 53. minutu (28:20). Na kraju, pobeda od pet golova razlike za povratak poljuljanog samopouzdanja.

Ovaj meč je svakako obeležila sjajna čuvarka mreže kragujevačkog tima Snežana Ležaja, koja je zaustavila čak 15 udaraca ka svom golu, mahom u drugom poluvremenu. Inače, najefikasnija u pobedničkom timu bila je Sandra Radović sa 7 postignutih golova, dok je sa druge strane prenjačila Maja Veljković sa 12 pogodaka.

ŽRK Radnički Kragujevac – RK Junior 30:25 (16:13)

Isključenja: Radnički 12 min, Junior 4 min

RADNIČKI Kragujevac: Ćosić, Petrović 3, Stojković, Jelesijević, Radosavljević, Radović 7, Ležaja (15 odbrana),  Lukić , Stajković, Kojić 2, Stoiljković 3,Veljković, Marković 4, Kulić 2, Lojpur 4, Janković 5.

JUNIOR Beograd: Veljković 12, Blanuša 3, Bogunović, Petrović, Stanojević, Ivan 3, Stošić 2, Petrović 1, Klicov, Kojčić, Cvijanović 2, Todorović 2, Stevanović, Šimšić, Bojčić, Kosanović.

U 5. kolu popularne „tigrice“ očekuje gostovanje ekipi Naise u Nišu.