Milosavljević sprečio iznenađenje na premijeri

rk-radnicki-1964

Na premijeri u Prvoj ligi Zapad, rukometaši Radničkog 1964 su u triler završnici savladali aleksandrovačku Župu 54 sa 30:29 (16:14) pred oko 200 gledalaca u kragujevačkom „Jezeru“.

Očekivalo se da Kragujevčani bez većih problema dođu do prve pobede u sezoni, ali su borbeni Aleksandrovčani pružali žestok svih 60 minuta susreta.

Uvodni minuti protekli su u boljoj igri gostiju, da bi se polovinom prvog poluvremena Kragujevčani polako konsolidovali i zahvaljujući raspoloženom Radenoviću došli do tri gola prednosti, da bi na odmor otišli sa vođstvom od 16:14.

U nastavku susreta domaći nikako nisu uspevali da se rezultatski odlepe, a u 45. minutu ekipa Župe stiže do izjednačenja (21:21) i uvodi utakmicu u neizvestan finiš, u kome se bukvalno igralo gol za gol. Tri minuta pre kraja Radnički je imao dva gola prednosti (29:27), ali je kapiten gostiju Simić sa dva pogotka izjednačio rezultat u 59. minutu susreta.

Izgledalo je da će Aleksandrovčani uspeti da izvuku bod sa ovog gostovanja, ali je Miloš Milosavljević pogodio u poslednjim trenucima utakmice i sprečio potencijalno iznenađenje.

Branislav Radenović je predvodio ekipu Radničkog sa 8 golova, Stanojev je postigao 5, a Milosavljević 4 gola. U poraženom timu briljirao je Milan Milić sa 9, dok je kapiten Simić postigao 6 pogodaka.

Izabranike Dragana Študera u sredu, 5. oktobra, očekuje gostovanje ekipi Goč Merkura u Vrnjačkoj Banji, u odloženom meču 1. kola, a zatim i duel sa Trepčom u Kosovskoj Mitrovci naredne subote.