Teodorino prvo zlato u 2024. godini

Sa prvog ovogodišnjeg turnira Gran pri serije u slovenačkim Rušama, Teodora Vukojević vratila se ovenčana najsjajnijim odličjem. Mlada uzdanica kragujevačkog Čika Mate i državna reprezentativka je u tandemu sa Lazarom Kovačevićem trijumfovala u nadmetanju miks parova puškom, donevši Srbiji jedinu medalju sa ovog takmičenja.

Srpski miks je kvalifikacioni deo takmičenja završio na prvom mestu sa sjajnim rezultatom od 633,6 pogođenih krugova, da bi u meču za zlato „na mišiće“ savladao bugarske predstavnike, Tanju i Antona Rizova, sa „tesnih“ 16:14.

Iako su i Teodora i Lazar prethodno osvajali brojna priznanja na međunarodnim takmičenjema, ovo im je bila prva zajednička medalja.

Za razliku od miksa, Teodora i Lazar, koji su ujedno bili i jedini srpski predstavnici na ovom takmičenju, nisu uspeli da se domognu medalja u pojedinačnim disciplinama. Teodora je zauzela skromno 11. mesto u nadmetanju seniorki puškom, dok je Lazar posle odličnog nastupa u kvalifkacionom delu takmičenja finale okončao na petoj poziciji.

Najbolje srpske strelce od 24. januara do 1. februara očekuje učešće na Svetskom kupu u Kairu, na kome će pored Teodore Vukojević i Lazara Kovačevića nastupiti i iskusni Milutin Stefanović i Milenko Sebić.