“Šumadinke“ poklekle u produžetku

Košarkašice Šumadije poražene su u dvorani “Gordana Goca Bogojević“ od beogradske Crvene zvezde, posle produžetka 74:78 (18:11, 10:22, 24:19, 15:15, 7:11), u utakmici devetog kola Prve A lige Srbije.

Zvezda je povela na početku susreta, bilo je 2:5, potom i 4:9. Sredinom prve deonice Šumadinke hvataju ritam, pojačavaju odbranu i serijom 14:2 preokreću rezultat u svoju korist, i ovaj deo igre rešavaju u svoju korist sa 18:11.

Međutim, u narednih pet minuta izabranice trenera Petra Markovića nisu postigle nijedan poen, a primile su deset, pa je na semaforu pisalo 18:21 za gošće.

Zvezda je nastavila u istom ritmu sve do finiša ove deonice, kada su domaće igračice uspele da se konsoliduju i prednost crveno-belih od devet poena (22:31, dva minuta pre kraja) smanje u prikladne okvire, tako da su na poluvreme otišle sa zaostatkom od “minus pet“ (28:33).

“Šumadinke“ su u trećoj deonici nadoknadile taj “minus“. Gošće su imale prednost sve do polovine ovog perioda, kada je trojkom Hristine Marjanović, Šumadija došla do vođstva – 43:42.

Na početku poslednje četvrtine Čkovrićeva je pogodila šut za tri poena, a Šumadija povela sa 55:52. Tri i po minuta pre kraja, Kragujevčanke su došle i do najveće prednosti na utakmici (65:58), i činilo se da je podvig na pomolu. Ipak, Beograđanke su uspele da uhvate priključak i smanje na 65:63.

Ušlo se u dramatični završnicu. Crvendakić je iskoristila jedno slobodno bacanje (65:64), a Markovićeva promašila za šut za tri poena. Na drugoj strani, Beronja je bila precizna i dovela svoj tim u vođstvo (65:67). U poslednjim sekundama meča ruka Markovićeve nije zadrhtala, ubacila je oba slobodna bacanja i donela svom timu produžetak (67:67).

U produžetku su Beograđanke bile koncentrisanije, imale više uhvaćenih lopti, pogotovo u napadu, što je bilo presudno da odnesu pobedu iz srca Šumadije.

Najefikasnija na meču bila je domaća igračica Marina Marković, koja je ostvarila indeks 42, ubacivši 28 poena i uhvativši 13 lopti (sve u odbrani). Dvocifreni učinak imale su još Cvetanović i Račić. U pobedničkom timu istakla se Stanačev sa 19 koševa.

Ovo je bio peti poraz Kragujevčanki u prvenstvu iz deset odigranih mečeva. Trenutno „šumadinke“ zauzimaju šesto mesto sa 15 bodova.

Narednog vikenda, u 10. kolu Prve A lige, Šumadija gostuje u Beogradu aktuelnom prvaku Srbije, ekipi Partizana.