Mega Vizura savladala Radnički

Košarkaši Radničkog zabeležili su peti uzastopni poraz, ovoga puta na gostovanju Mega Vizuri u Smederevu 90:87 (28:20, 22:34, 25:19, 15:14).  Dobro odigrana druga deonica meča nije bila dovoljna za pobedu.

Domaćini su predvođeni iskusnim Ratkom Vardom poveli od samog starta i već posle prvih deset minuta ostvarili osetnu prednost.

Radnički se budi u drugoj deonici, predvoćen energijom mladog Jevtovića, ali i iskustvom Marinovića, dolaze na rezultatski egal, a do poluvremena i do prednosti na gostujućem terenu.

Jedan od najperspektivnijih mladih košarkaša ove zemlje, Vasa Micić, držao je ekipu Mege u egal rezultatu, a tokom drugog poluvremena i u minimalnom vođstvu.

U odlučujućih deset minuta Kragujevčani ulaze bolje i trojkom Silija opet vode 75:77. A onda je ključne poene za preimućstvo do kraja meča ubeležio Dangubić. Vezuje pet poena za preotimanje vođstva (80:77) koje do kraja utakmice nisu ispuštali. Izdvojila se Mega Vizura i na +7 – 86:79, ali su Marinović i Dimić vratili Radnički na 86:85, a nešto kasnije i Kalinić na 88:87.

Iako je domaća ekipa izgubila loptu, gostujuća to nije iskoristila za finalni preokret. Mlađan je preuzeo odgovornost ali mu nije pošlo za rukom u dva navrata da upiše poene. Sa druge strane, kao i na samom početku meča, bivši igrač Radničkog, ovoga puta Miljenović, realizovao je dva penala za konačnih 90:87.

Najbolju partiju u ovom neuspehu pružio je Marinović sa „dabl-dabl“ učinkom: 19 poena i 12 asistencija. kao dvocifreni strelci pratili su ga Lešić – 16 poena (pet skokova), Birčević 11 poena (pet skokova) i Dimić – deset poena. Pogotke su imali još: Mlađan – osam, Kalinić – sedam poena (devet skokova), Sili i Jevtović – po šest, aJanković – četiri.

MVP večeri bio je Micić (indeks 27) sa 20 poena i po sedam skokova, asistencija i iznušenih prekršaja. Dvocifreni učinak za pobedu imali su: Jokić – 15 poena, Dangubić – 14, Varda – 11.

MEGA VIZURA – RADNIČKI 90:87 (28:20, 22:34, 25:19, 15:14)

SMEDEREVO
Dvorana: Smederevo
Gledalaca: 700
Sudije: Javor, Lovšin, Jovović

MEGA VIZURA: Reljić 6, Dangubić 14, Avramović 5, Micić 20, Luković 3, Radović 8, Miljenović 8, Veljković, Jokić 15, Varda 11, Tijanić

RADNIČKI: Sili 6, Janković 4, Lešić 16, Stevanović, Mlađan 8, Kalinić 7, Birčević 11, Dimić 10, Balmazović, Jevtović 6, Marinović 19

U 11. kolu ABA lige Radnički će biti domaćin slovenačkoj Krki u subotu 7. decembra od 21 čas.

Izvor i foto: KK Radnički