Šumadinci ubojitim servisom oduvali Novosađane

Sat vremena igre bilo je dovoljno odbojkašima Radničkog da zabeleže pobedu u susretu sa novajlijom u najvišem rangu takmičenja, ekipom Novog Sada Maneks, u utakmici 4. kola BPŠ Superlige Srbije – 3:0 (25:19, 25:19, 25:19).

Iako se očekivao daleko jači otpor Novosađana, koji su u prestonicu Šumadije doputovali na krilima dva uzastopna trijumfa, Kragujevčani su sav posao završili u tri seta. Ključ za drugi prvenstveni trijumf čete trenera Alekse Brđovića bio je fantastičan servis. Naime, Šumadinci su utakmicu okončali sa 13 upisanih asova, pri čemu je maltene polovinu zabeležio sjajni Davide Kovač, koji je čak šest puta poentirao sa linije servisa.

Razlika u kvalitetu između ove dve ekipe bila je evidentna već u prvom setu. Predvođen raspoloženim Blagojevićem, koji je u ovom periodu igre nanizao osam poena, Radnički je sigurnom igrom lomio otpor gostiju iz Novog Sada, koji jednostavno nisu uspevali da izađu na kraj sa razigranim domaćinom. Na kraju seta bilo je 25:19 za Kragujevčane, koji su u jednom momentu imali i velikih osam poena „viška“ (20:12).

Nešto jači otpor Novosađani su pružili na početku drugog seta, ali su već sredinom ovog perioda igre počeli da posustaju, pa su Kragujevčani bez većih problema rešili i ovu deonicu u svoju korist rezultatom 25:19.

Najviše, uslovno rečeno, neizvesnosti bilo je u trećem setu. Gosti su ovoga puta držali rezultatski priključak maltene do samog finiša seta, kada su serijom grešaka omogućili Šumadincima da se odlepe i bez većih trzavaca privedu i ovaj period igre željenom kraju, i to identičnim rezultatom kao i prethodna dva seta – 25:19.

Najistaknutiji pojedinci u pobedničkom sastavu bili su Aleksandar Blagojević i Davide Kovač sa po 15 osvojenih poena, dok je Veljko Boharev upisao dva poena manje – 13.

Jedini igrači sa dvocifrenim učinkom u ekipi trenera Nedžada Osmankača bili su Aleksa Šaranović sa 11 i Filip Savovski sa 10 osvojenih poena.

Radnički je nakon četiri odigrana kola na polovičnom učinku (2-2) i trenutno zauzima peto mesto na prvenstvenoj lestvici sa sedam osvojenih bodova.

Kragujevčani bi prema kalendaru takmičenja već u sredu trebali da gostuju beogradskom Partizanu, ali je usled obaveza „crno-belih“ u CEV kupu ovaj meč odložen, tako će izabranici trenera Aleksa Brđovića narednu prvenstvenu utakmicu odigrati idućeg vikenda i to ponovo na svom parketu, gde će ugostiti ekipu Karađorđa iz Topole.

RADNIČKI – NOVI SAD MANEKS 3:0 (25:19, 25:19, 25:19)

Hala: SBB Jezero
Trajanje meča: 64 minuta.

RADNIČKI: Ivanković 3 (1bl), Goić 3, Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 2, Milutinović, Ristić 3 (2bl), Stašević (libero), Blagojević 15 (3bl), Matić 1, Radević, Boharev 13 (2bl), Stanojević, Kovač 15 (1bl). Trener: Aleksa Brđović.

NOVI SAD MANEKS: Brborić, Lagundžin 3, Vojvodić 3, V. Šaranović 1, Tonić, Kopitić, Prišić, A. Šaranović 11, Vujović, Cvitković, Savovski 10 (5bl), Bošnjak, Škundrić. Trener: Nedžad Osmankač.