Odbojkaši Radničkog čuvaju ključeve „SBB Jezera“

Odbojkaši Radničkog nastavljaju da nižu pobede u svom „SBB Jezeru“ ove sezone. Nakon šampiona Vojvodine i njenog „mlađeg brata“, ekipe Novi Sad Maneks, Kragujevčani su na svom parketu „razoružali“ i Karađorđe iz Topole, u utakmici 6. kola BPŠ Superlige Srbije – 3:1 (25:23, 26:28, 25:16, 25:18).

Sav otpor Topolaca stao je u prva dva seta. Nakon toga su izabranici trenera Alekse Brđovića manje-više rutinski prelomili meč u svoju korist i upisali treći trijumf u tekućem šampionatu.

Da gosti iz Topole neće biti lak plan za favorizovane Kragujevčane, videlo se već u prvom setu. Domaćin je od samog starta kontrolisao rezultat, ali je otpor novajlije u superligaškom rangu takmičenja uspeo da slomi tek u samom finišu seta – 25:23.

Sličan tok, ali potpuno drugačiji epilog imao je naredni set. Ni prednost od tri poena u finišu seta (20:17), ni tri set lopte nisu bili dovoljni Kragujevčanima da okončaju ovu deonicu u svoju korist. Na kraju su izabranici trenera Alekse Brđovića serijom grešaka praktično poklonili ovaj set gostima (26:28).

Gubitak drugog seta naterao je odbojkaše Radničkog da se uozbilje i podignu nivo igre u nastavku meča. Tako je treći set doneo već prepoznatljivo izdanje čete trenera Alekse Brđovića, koja je na prilično lak i ubedljiv način rešila ovaj period igre u svoju korist (25:16) i vratila prednost u setovima (2:1).

Nisu razigrani Šumadinci imali previše problema ni u narednom, četvrtom setu, koji su dobili rezultatom 25:18 za konačnih 3:1 u setovima.

Centralna figura susreta bio je kapiten Radničkog Aleksandar Blagojević, koji je nanizao čak 29 poena, uz visokih 68 posto realizacije napada (31-21) i 7 as poena. Pored Blagojevića, dvocifreni u kragujevačkom timu bili su još Davide Kovač sa 18 i Andrej Ristić sa 12 osvojenih poena.

U ekipi Karađorđa istakli su se Miloš Nadaždin sa 16 i Alija Bekrić sa 12 osvojenih poena.

Radnički je ovom pobedom zadržao šesto mesto na tabeli BPŠ Superlige Srbije sa 10 osvojenih bodova iz pet odigranih utakmica.

Priliku da nastave seriju dobrih rezultata Kragujevčani će imati na gostovanju poslednjeplasiranom timu na tabeli, Spartaku iz Ljiga, idućeg vikenda.

RADNIČKI – KARAĐORĐE 3:1 (25:23, 26:28, 25:16, 25:18)

Hala: SBB Jezero
Trajanje meča: 97 minuta.

RADNIČKI: Ivanković 7 (2bl), Goić 3 (1bl), Pantović (libero), Vukmirović, Petrović 3, Milutinović 3 (2bl), Ristić 12 (2bl), Stašević (libero), Blagojević 29 (1bl), Matić, Radević, Boharev 5 (3bl), Stanojević, Kovač 18 (4bl). Trener: Aleksa Brđović.

KARAĐORĐE: Antić, Simić 1 (1bl), Radović 6 (1bl), Milosavljević, Smiljanić, Šormaz 3 (1bl), Niketić, Bojović 5 (2bl), Milenković, Vemić 8 (1bl), Jovanović, Nadaždin 16, Bekrić 12 (1bl), Stanić. Trener: Neven Majstorović.