„Studenti“ preokretom do trećeg trijumfa u drugoligaškoj konkurenciji

Višestruki šampion države u futsalu, kragujevački Ekonomac, odličnim startom sezone u drugoligaškoj konkurenciji najavio je ekspresni povratak u elitni rang takmičenja. Popularni „studenti“ ostvarili su maksimalan učinak u prva tri kola, a poslednji u nizu trijumfa Kragujevčani su zabeležili na „vrućem“ gostovanju u Smederevu, gde su posle preokreta savladali istoimenog domaćina rezultatom 4:3 (1:2).

Bio je ovo najteži ispit za učenike trenera Vidana Bojovića, koji su u prva dva kola kao domaćini savladali Leskovac (5:2) i Tisu (2:1).

Smederevci su silovito startovali i pogocima Vladana Prvulovića u 4. i Bojana Filipovića u 9. minutu došli do prednosti od dva gola. Ipak, samo minut kasnije Andreja Stojčevski prvim od svoja dva pogotka na ovoj utakmici vraća „studente“ u život i smanjuje na 2:1, što je ujedno bio i konačan rezultat prvog dela susreta.

U prvih deset minuta nastavka utakmice mreže su mirovale, a onda je u roku od samo dva minuta Ekonomac postigao dva gola i preokrenuo rezultat u svoju korist. Prvo je Stojčevski svojim drugim pogotkom na utakmici doneo Kragujevčanima rezultatski egal, da bi svega dva minuta kasnije Dušan Rakić režirao potpuni preokret na parketu hale „Smederevo“.

Ovakav razvoj događaja na terenu nije obeshrabrio Smederevce, koji su preko Boška Adamovića došli do izjednačenja u 36. minutu, ali je samo par sekundi kasnije Aleksa Milivojević postigao četvrti gol za „studente“ na ovoj utakmici, vredan osvajanja sva tri boda sa ovog gostovanja.

U sledećem kolu Kragujevčane očekuje duel sa doskorašnjim rivalom u prvogligaškoj konkurenciji, ekipom Nove Pazove.

SMEDEREVO – EKONOMAC 3:4 (2:1)

SMEDEREVO

Dvorana: SH „Smederevo“.
Sudije: Oliver Nikolić, Aleksandar Minić i Aleksandar Ranđelović.
Strelci: 1:0 Prvulović u 4, 2:0 Filipović u 9, 2:1 Stojčevski u 10, 2:2 Stojčevski u 31, 2:3 Rakić u 33, 3:3 Adamović u 36, 3:4 Milivojević u 36. minutu.
Žuti kartoni: Janković (Smederevo), L. Marinković, Tanasković (Ekonomac).

SMEDEREVO: KNEŽEVIĆ, JEVTIĆ, PRVULOVIĆ, FILIPOVIĆ, LEKIĆ, Simeunović, Marjanović, Adamović, Ćirka, Janković, Marković, Paunović, Živanović, Antić.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, MILIVOJEVIĆ, BRDAR, L. MARINKOVIĆ, STOJČEVSKI, Đurović, Rakić, Digić, Tanasković, Nedeljković, I. Marinković, Milenković.