Digić produžio nadu u opstanak

Pogotkom Saše Digića u „foto-finišu“, kragujevački Ekonomac došao je do preko potrebne pobede na gostovanju beogradskoj Crvenoj zvezdi u utakmici poslednjeg, 18. kola Prve futsal lige Srbije, koja ga i dalje ostavlja u igri za opstanak u prvoligaškom društvu – 5:4 (1:2).

Gostovanje sada već bivšem i posrnulom šampionu države, koji je u ovoj sezoni ostao bez svojih glavnih vedeta, imalo je sudbonosan značaj za popularne „studente“, s obzirom da ih je samo pobeda ostavljala u igri za baraž, dok bi svaki drugi epilog ove utakmice ujedno značio i oproštaj od najvišeg stepena takmičenja.

Početak utakmice bio je obećavajući za Kragujevčane. Milivojević je u 4. minutu osvojio loptu na polovini terena, a onda je sa nekih desetak metara poslao pravo u rašlje protivničkog gola.

Već u narednom minutu Lazar Marinković propustio je idealnu priliku da odvostruči prednost svog tima, nakon što se našao u situaciji „jedan na jedan“ sa čuvarom mreže Crvene zvezde Mladenovićem, koji je ovom prilikom iskazao svoje golmanske kvalitete.

Kazna za ovaj promašaj stigla je samo nekoliko sekundi kasnije. Peralović se najpre serijom efektnih driblinga oslobodio dvojice igrača Ekonomca, a zatim pronašao put do mreže za 1:1.

Nastavile su potom da se ređaju šanse pred golom domaćina. Izgledne prilike propustili su redom kapiten Ekonomca Ivan Marinković, zatim Saša Digić, Petar Milovanović i Lazar Marinković.

Na drugoj strani, domaći su se vešto branili i strpljivo čekali na grešku protivnika iz koje bi došli u priliku da profitiraju. Dočekali su je u 11. minutu, kada je golman Ekonomca Milanović nespretno intervenisao i promašio čitavu loptu, što je iskoristio strelac izjednačujućeg pogotka za „crveno-bele“ Vladimir Peralović i pogodio praznu mrežu za potpuni preokret.

Pokušavali su igrači Ekonomca da do kraja prvog dela igre rezultat ponovo dovedu u ravnotežu, ali lopta jednostavno nije htela u mrežu. Najbolju priliku da dođu do egala „studenti“ su propustili u 14. minutu, kada Brdar nije uspeo da realizuje kazneni udarac sa 10 metara, pa se tako na odmor otišlo sa minimalnom prednošću beogradskog tima – 2:1.

Krenuli su Kragujevčani furiozno u nastavak utakmice i već posle 15 sekundi uspeli su da zatresu mrežu svog rivala. Strelac je bio Lazar Marinković, koji je efektnim udarcem iskosa sa desne strane poslao loptu pod samu prečku.

Nepun minut kasnije, Ekonomac ponovo preuzima vođstvo. Bila je to akcija u tri poteza, koju je inicirao Milivojević, Lazar Marinković je odložio loptu do Kristijana Vasića, koji je prizemnim udarcem sa nekih sedam metara šalje u mrežu pored nemoćnog Mladenovića.

Poučeni neprijatnim iskustvom iz prvog poluvremena, „studenti“ su nastavili sa atacima ka golu domaćina u nameri da obezbede ozbiljniji rezultatski kapital, koji bi im omogućio znatno mirniji finiš utakmice. I činilo se da su na dobrom putu da ostvare taj svoj naum, kada je u 31. minutu Milovanović povisio vođstvo kragujevačkog tima na 4:2.

Međutim, nisu „crveno-beli“ još imali nameru da se predaju, pa su tako za svega dva minuta, golovima Inajetovića i Đukića, poravnali rezultat na 4:4.

Usledio je dramatičan finiš utakmice, u kome su Kragujevčani, nemajući više šta da izgube, krenuli na sve ili ništa. Trener Ekonomca Vidan Bojović je u poslednja dva minuta odlučio da pokuša i sa svih pet igrača u polju da probije bedem ispred gola Crvene zvezde, ali ni to nije donelo željeni efekat.

I onda, kada je semafor u hali „Ranko Žeravica“ uveliko odbrojavao poslednje sekunde do isteka svih četrdeset minuta, Saša Digić je maltene iz očaja šutirao sa preko deset metara, a lopta je na njegovu radost, kao i svih u taboru Ekonomca, završila u mreži.

Tako je ovaj triler u dvorani „Ranko Žeravica“ imao srećan kraj po Kragujevčane, koji su tako odradili sve ono što je u njihovoj moći da izbegnu selidbu u niži rang takmičenja.

Sada je sudbina nekadašnjeg prvaka države u rukama ekipe Vranja, koja u nedelju gostuje poslednjeplasiranoj Novoj Pazovi. Ukoliko Vranjanci izbegnu poraz na ovom gostovanju, Ekonomac će put baraža, dok bi eventualna pobeda domaćina značila kraj prvoligaške odiseje za popularne „studente“.

CRVENA ZVEZDA – EKONOMAC 4:5 (2:1)

BEOGRAD
„Ranko Žeravica“.
Igrano bez prisustva gledalaca.
Sudije:
Oliver Nikolić, Dejan Stajić i Stefan Batinica.
Strelci: 0:1 Milivojević u 4, 1:1 Peralović u 5, 2:1 Peralović u 11, 2:2 L. Marinković u 21, 2:3 Vasić u 22, 2:4 Milovanović u 31, 3:4 Inajetović u 32, 4:4 Đukić u 34, 4:5 Digić u 40. minutu.
Žuti kartoni: Blagojević, Petronijević, Pavlović (Crvena zvezda), Digić, Dimitrijević (Ekonomac).

CRVENA ZVEZDA: MLADENOVIĆ, BLAGOJEVIĆ, PETRONIJEVIĆ, MILOSAVLJEVIĆ, ĐOGO, Sarić, Đukić, Pavlović, Peralović, Jovanović, Čkonjević, Inajetović, Jevtić.

EKONOMAC: MILANOVIĆ, DIGIĆ, VASIĆ, L. MARINKOVIĆ, STOJANOVIĆ, Radenković, Milivojević, Tanasković, Tadić, Brdar, Milovanović, Dimitrijević, I. Marinković, Milenković.