Srbobran slavio u Parku

U 14. kolu Prve A lige za košarkašice, prvom u nastavku sezone, Radnički je u hali “Gordana Goca Bogojević“ poražen od Srbobrana rezultatom 59:73 (17:16, 9:19, 15:22, 18:16 ).

U prvoj četvrtini Kragujevčanke su bile ravnopravan rival sa favorizovanim gošćama. Drugu deonicu Srbobran otvara serijom 11-0 i preuzima konce igre u svoje ruke. Gošće stiču dvocifrenu prednost koja je u finišu treće deonice iznosila i dvadeset poena. Do kraja utakmice Radnički nije uspeo da prući jači otpor pa bodovi zasluženo idu u Srbobran.

Odličnu partiju u pobedničkom timu pružila je Dara Kovačević koja je postigla 24 poena uz indeks 29. U taboru domaćina najefikasnija je bila Jelena Prvulović sa 21 poenom (10/10 sa penala), Aleksandra Katić dodala je 15.

Radnički sada ima 20 bodova i nalazi se na devetom mestu sa skorom od šest pobeda i osam poraza. U narednom, 15. kolu ekipa trenera Vesne Despotović imaće prilike da dođe do bodova, pošto će gostovati “fenjerašu“, ekipi Stare Pazove, koju je večeras pobedila Šumadija.