Sjajne „tigrice“ u 1/8 finala EHF kupa

Rukometašice Radničkog su večeras pokazale karakter, želju i fanatičnu uponost, tako da su, u hičkokovskoj završnici, uspele da nadoknade neverovatnih minus devet iz prvog meča sa ukrajinskim prvakom Karpatima i na kraju slave rezultatom 33:23 (16:13), što popularnim „tigricama“ donosi plasman u 1/8 finala kupa EHF-a.

Kragujevčanke su od samog starta meča krenule agresivno, u želji da što pre ostvare značajniju prednost. Gostujuće rukometašice su jedini priključak na meču uhvatile u 24. minutu, kada su povele 12:11.

Međutim, „tigrice“ su na odmor otišle sa prednošću od tri gola (16:13). U nastavku meča, rukometašice Radničkog su dodale gas, povećavale prednost i na kraju nadoknadile prednost rukometašica Karpata iz prvog meča, da bi, u bukvalno poslednjoj sekundi meča, najefikasnija akterka meča Katarina Sotirović, svojim jedanaestim golom na utakmici, donela neopisivo slavlje svojoj ekipi.

Pored sjajne Sotirovićke, u redovima domaće ekipe istakle su se i Jasmina Kukić-Radojičič sa šest pogodaka, dok je Bojana Balać postigla 4 gola. Standardno dobra na golu Radničkog, bila je Olivera Tošović, koja je imala dvanaest odbrana.

Rukometašice Radničkog su napravile neverovatan podvig, plasiravši se u narednu rundu kupa EHF i pokazale da na njih ove sezone treba ozbiljno računati.

Radnički – Karpati 33:23 (16:13)

Dvorana: „Jezero“
Gledalaca: 400.
Sedmerci: Radnički 8(4), Karpati 3(2).
Isključenja: Radnički 6, Karpati 4 minuta.

RADNIČKI: Ćosić (4 odbrane, sedmerac), Jovanović, Tanić 1, Stepanović 11(1), Radosavljević 3, Čairović, Knežević, Milić 1, Tošović (12 odbrana), Balać 4, Kukić-Radojičić 6, Filipović, Kuharović 3(3),Obućina, Stojiljković 3.

KARPATI: Balog (2 odbrane, sedmerac), Umanets 4 , Šolokovska 5, Švab 1, Semal 1, Kilč, Tarasova 2(2), Lebedijeva 1, Gajovič (12 odbrana, 2 sedmerca), Petrovska 3, Turkalo 2, Maličenko 5, Mazuiuta.