“Rudari“ ponovo kobni po Kragujevčane

Rukometaši kragujevačkog Radničkog poraženi su večeras na gostovanju u Kostolcu od Rudara sa 24:20, u meču 9. kola Superlige.

Domaćin je od samog početka utakmice diktirao igru i ni jednog trenutka nije ispuštao stečeno vođstvo. Vrlo brzo su “rudari“ stekli 4 gola prednosti (5:1), ali su Kragujevčani uspeli da uhvate priključak i priđu na 8:7. Serijom 4-0 domaćin je ponovo stekao osetnu razliku, koju su gosti u samom finišu prvog poluvremena uspeli da ublaže i na poluvreme otišli sa 3 gola zaostatka (9:12).

Radnički je prvi postigao gol u nastavku utakmice (12:10), ali to je bilo sve što su izabranici trenera Veselinovića uradili na ovom meču. Do kraja susreta Kostolčani su bez većih problema održavali prednost od 3, 4 i pet golova razlike i mirno susret priveli kraju.

U pobedničkom taboru istakao se Radojičić sa 6 golova, a kod gostiju iz Kragujevca, po običaju, najefikasniji je bio Kostić koji je postigao 7 golova.

Ovo je bio četvrti poraz Kragujevčana, a tek treća pobeda Rudara. Posle 9. kola Radnički je sada peti sa 10 bodova. U narednom kolu Radnički će u hali Jezero dočekati ekipu Crvene zvezde.

Rudar – Radnički 24:20 (12:9)