Sedmerci kobni za Kragujevčanke

Za razliku od rukometaša, rukometašice Radničkog nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Kupa Srbije. Kragujevčanke su izgubile bitku sa ekipom Mladosti iz Nove Pazove posle izvođenja sedmeraca, nakon što je u regularnom toku bilo nerešeno – 27:27 (13:14).

U većem delu prvog poluvremena prednost je bila na strani gošći iz Nove Pazove. Radnički je ipak uspevao da održi rezultatski priključak, tako da je na odmor otišao sa samo golom zaostatka (13:14).

Kragujevčanke su drugi deo susreta otvorile mini-serijom od 3:0 za preokret i vođstvo od 16:14, koje nije dugo trajalo, pa su se rivali do kraja utakmice neprestano smenjivali u vođstvu.

U poslednji minut gošće su ušle sa golom prednosti, ali je Radnički preko Ksenije Petrović došao do izjednačenja (27:27). Imale su rukometašice Mladosti šut za pobedu, ali nisu ga realizovale, pa se pristupilo izvođenju sedmeraca, gde je do izražaja došlo iskustvo i mirnoća gostujućih igračica, koje su se na kraju radovale prolasku u narednu fazu Kupa Srbije.

U redovima domaćina najefikasnije su bile Teodora Veličković i Ksenija Petrović sa po osam postignutih golova, dok je kod gošći prednjačila Leposava Glušica sa deset pogodaka.

Rukometašice Radničkog sada se u potpunosti fokusiraju na start prolećne polusezone u Super B ligi Srbije i gostovanje ekipi Kučeva narednog vikenda.

RK RADNIČKI  – ŽRK MLADOST 29:31 (27:27, 13:14)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 250
Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić
Sedmerci: Radnički 7 (4), Mladost 6 (5)
Isključenja: Radnički 18 min, Mladost 16 min

RK RADNIČKI: Nedeljković , Veličković 8, Srećković, Bjelak 5, Knežević, Blagojević, Hasanović (11 odbrana), Vlašković, Mikić , Savić (1 odbrana), K. Petrović 8, Pojužina 2, Stoiljković 5, Stojanac, Todorović, T. Petrović 1.

RK MLADOST: Petković (2 odbrane), Todorović 1, Glušica 10, Gudurić, Potkonjak, Dragosavljević 2, Pavlović, Šuberić, Jovanović 5, Stanojević (11 odbrana), Orlović 3, Boner 1, Bogunović 3, Pavlović, Kojčić 5, Zafirović 1.