Rukometaši Radničkog u četvrtfinalu Kupa Srbije

Rukometaši Radničkog uspešno su prebrodili osminu finala Kupa Srbije i pobedom nad ekipom Obilića iz Beograda, rezultatom 30:27 (15:13), obezbedili plasman među osam najboljih timova u ovom takmičenju.

Domaćin je silovito krenuo, pa je trener beogradskog superligaša već u šestom minutu, pri vođstvu Kragujevčana od 5:1, bio primoran da zatraži minut odmora. Pokušavali su „vitezovi“ sa Vračara da uhvate rezultatski priključak, što im je pošlo za rukom tek u finišu prvog poluvremena, kada su izjednačili na 11:11.

Ipak, na odmor Radnički odlazi sa prednošću od dva gola (15:13), koju je uspešno održavao i tokom narednog perioda igre. Predvođen raspoloženim Anteljom na golu, uz bekovski tandem Medić-Stanojev koji je odbranu Beograđana dovodio do ludila, kragujevački tim je rutinski priveo utakmicu kraju i slavio rezultatom 30:27.

U redovima Radničkog najefikasniji su bili Stefan Stanojev i Dušan Medić sa po šest pogodaka, dok je na drugoj strani prednjačio Luka Dragović sa devet golova.

Epitet igrača utakmice poneo je sjajni čuvar mreže Marko Antelj, koji je svoj debi u dresu Radničkog okončao sa dvanaest uspešnih intervencija, nagovestivši time da će biti veliko pojačanje za kragujevački tim u nastavku sezone.

Nakon izborenog plasmana u četvrtfinale Kupa Srbije, rukometaše Radničkog narednog vikenda očekuje nastavak borbe za plasman u Super ligu Srbije.

RK RADNIČKI  – RK OBILIĆ 30:27 (15:13)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Gledalaca: 350
Sudije: Ivan Mandić, Nemanja Kovačić
Sedmerci: Radnički 5 (3), Obilić 6 (4)
Isključenja: Radnički 14 min, Obilić 12 min

RK RADNIČKI: Đerić, Stošić, Ristić 1, V. Stevanović 2, Mutavdžić 3, Lekić, Dobrosavljević 1, Medić 6, Kasalović, Knežević 4, M. Stevanović, Stanojev 6, Bogdanović 5, Antelj (12 odbrana), Prodanović 2.

RK OBILIĆ: Radović, Dragović 9, U. Savić 1, Podraščić 5, Jovanović, Jestrović 1, Dražić, Knežević 3, Milutinović, Dotlić 4, Mandić 4, Đorđević, Perić (10 odbrana), N.Savić.