Šapčani još jednom bolji od Kragujevčana

Po drugi put u ovoj sezoni, rukometaši Radničkog pretrpeli su poraz u susretu sa šabačkom Metaloplastikom, ovoga puta na svom parketu, u utakmici 8. kola B grupe ARKUS lige – 21:23 (10:13).

Ušli su Kragujevčani veoma motivisano u ovaj meč, vođeni ogromnom željom da prekinu niz od tri uzastopna neuspeha i revanširaju se Šapčanima za poraz na samom startu sezone.

Dobro su domaći otvorili utakmicu, imali prednost od dva gola u 9. minutu (6:4), ali su gosti iz Šapca u naredna četiri minuta uspeli da stignu do nekoliko lakih golova iz kontranapada za preokret rezultata (7:6).

Do odlaska na odmor rukometaši Metaloplastike dodatno su uvećali prednost na 13:10, da bi početkom drugog poluvremena izbili na maksimalnih „plus pet“ (18:13).

Činilo se tada da su Šapčani na pravom putu da prelome utakmicu u svoju korist, ali se Kragujevčani nisu dali, razbranio se golman Gemaljević, pa je prednost gostiju počela da se topi. Prilazili su rukometaši Radničkog u dva navrata na samo gol zaostatka, ali nisu imali snage za potpuni rezultatski obrt.

Na kraju su Šapčani slavili sa 23:21 i upisali svoj peti trijumf u tekućoj sezoni, kojim su se utvrdili na trećoj poziciji prvenstvene tabele.

U pobedničkoj ekipi prednjačio je reprezentativac Vukašin Vorkapić sa sedam pogodaka, dok je na drugoj strani najraspoloženiji za igru bio srednji bek Kragujevčana Nemanja Vuković sa šest golova.

Radnički je nakon još jednog poraza, šestog u sezoni, ostao u donjem delu tabele sa četiri osvojena boda.

Naredni takmičarski izazov kragujevačke rukometaše očekuje za sedam dana na gostovanju aranđelovačkom Šamotu.

RK RADNIČKI – RK METALOPLASTIKA 21:23 (10:13)

„SBB hala Jezero“.
Gledalaca: /.
Sudije: Dušan Cvetkovič, Igor Nikolić.
Sedmerci: Radnički 5 (3), Metaloplastika 4 (3)
Isključenja: Radnički 6 min, Metaloplastika 12 min

RADNIČKI: Gemaljević (16 odbrana), Vuković 6, Prodanović 3, Mutavdžić, Petrović, Kasalović, Barudžić 3, Knežević 3, Utvić 2, Stevanović, Đerić, Stanojev 3, Stanojević, Bogdanović 1, Jovanović.

METALOPLASTIKA: Pavković, Dodić, Vorkapić 7, Jevtić, Pisarić, Srdanović 2, Lisica 6, Trifunović, Bomaštar (17 odbrana), Antonijević, Ivanić, Babić 1, Todorović 4, Brajević 3.

Igrač utakmice: Milan Bomaštar (Metaloplastika)