Kragujevčanke prekinule niz od pet utakmica bez poraza

U poslednjoj prvenstvenoj utakmici u ovoj kalendarskoj godini, rukometašice Radničkog su na svom parketu poražene u susretu sa nekadašnjim šampionom države Bekamentom BB, rezultatom 30:34 (16:14).

Posle pet utakmica u nizu u kojima nisu osetile gorčinu poraza, izabranice Rodoljuba Kurandića poklekle su u duelu sa bivšim prvakom države.

Od samog početka utakmice ekipe su se smenjivale u vođstvu. Kragujevčanke su povele sa 2:0, Aranđelovčanke preokrenule na 5:3, ali je finiš prvog poluvremena ipak pripao domaćim rukometašicama, koje na odmor odlaze sa dva gola prednosti – 16:14.

Čuvale su rukometašice Radničkog stečenu prednost sve do 42. minuta, kada gošće ponovo prelaze u vođstvo (24:22). Nisu se Kragujevčanke predavale, smogle su snagu za još jedan preokret (26:25), ali su onda polako počele da posustaju, što je iskusni gostujući sastav iskoristio da u poslednjih pet minuta utakmice dođe do odlučujuće prednosti od četiri gola, koju je sačuvao do isteka šezdesetog minuta – 34:30.

U redovima Radničkog najefikasnija je bila Katarina Stepanović sa 8 pogodaka, koju je u stopu pratila Ksenija Petrović sa 7.

U gostujućem sastavu prednjačile su Katarina Stanić i Sara Garović sa po 7 postignutih golova.

Ovaj poraz nije značajnije poremetio plasman Kragujevčanki na tabeli, koje su ostale na trećoj poziciji sa osam osvojenih bodova.

Sledi pauza u prvenstvu koja će potrajati do 23. januara.

RK RADNIČKI – ŽRK BEKAMENT BB 30:34 (16:14)

Dvorana: „SBB hala Jezero”.
Gledalaca: /.
Sudije: Đorđe i Miloš Jevtić
Sedmerci: Radnički 5 (5), Bekament 4 (3)
Isključenja: Radnički 6 min, Bekament 18 min

RADNIČKI: Veličković 4, Bjelak 6, Stepanović 8, Nedeljković, Stošić, Blagojević, Hasanović (12 odbrana i sedmerac), Vlašković, Stoiljković 2, Filipović, K. Petrović 7, Đorđević, Agatunović 1, T. Petrović, Kolak 2.

BEKAMENT BB: Kojić, Radojičić, Cvijanović 5, Anić, Stanojlović, Stanić 7, Stamenić 6, Simić (8 odbrana), Lazarević, Rajović 6, Grbić, Kačarević (1 odbrana), Nićiforović, Garović 7, Tomić 3.

Igračica utakmice: Sanja Rajović (Bekament BB)