Rutinska pobeda rukometaša Radničkog protiv Jugovića

U zaostalom susretu 20. kola Superlige, rukometaši Radničkog savladali su u hali “Jezero“ ekupu Jugovića sa 22:20 (13:10).

Gosti iz Kaća samo su na početku susreta imali prednost, 0:1 i 1:2. Radnički je vrlo brzo preokrenuo i stekao tri gola “viška“ koja je sačuvao do kraja poluvremena (13:10).

Silno su Kragujevčani krenuli u nastavku, serijom 5:1 poveli 18:11 i praktično rešili pitanje pobednika u večerašnjem duelu. Jugović je u finišu uspeo samo da ublaži poraz.

Pralica i Bosić sa po pet golova bili su najefikasniji u domaćem timu, četiri je postigao Rajičević, po tri Filić i Tomić, dok je Nikolić upisao dva gola. Sa druge strane, u taboru Kaćana Kankaraš je postigao šest pogodaka, najviše na utakmici.

Na prvenstvenoj tabeli Radnički je sada pretekao Kaćane i nalazi se na devetom mestu sa 18 bodova. U narednom kolu dočekaće ekipu Rudara iz Kostolca.