Rudari ponovo bolji od Radničkog

U utakmici 22. kola Superlige, rukometaši Radničkog poraženi su u dvorani “Jezero“ od ekipe Rudara rezultatom 28:27 (13:14).

U veoma neizvesnoj utakmici gosti su se bolje snašli i u finišu došli do celog plena, čime su istakli kandidaturu za mesto koje vodi u Evropu.

U prvom delu igre ekipe su se smenjivale u vođstvu, koje nije bilo veće od dva gola razlike. U nastavku Kostolčani su konstantno imali po gol prednosti. Kragujevački rukometaši su imali poslednji napad i pola minuta za izjednačenje, ali su ušli u dva faula, spetljali i šutirali loše, pa je ostalo 28:27 za goste.

“Šteta zbog ove utakmice, jer bi se pobedom uključili u borbu za Evropu, ali došle su do izražaja povrede bitnih igrača, umor pojedinih zbog iscrpljenosti usled velikih napora i, naravno, moja lošija igra večeras“bio je samokritičan posle utakmice kapiten Dušan Petrović.

Dejan Pralica sa osam i Aleksandar Bosić sa sedam golova bili su najefikasniji u redovima domaćina, dok su u pobedničkom timu po sedam golova postigli Milošević i Dimitrijević.

Kostolčani su po drugi put ove sezone bili bolji od Kragujevčana, koji su propustili priliku da pobedom definitivno sačuvaju superligaški status, pa će to morati da urade u nekom od narednih mečeva.

Prvu narednu priliku imaće u 23. kolu, kada će gostovati jednim od direktinih konkurenata, ekipi Crvene zvezde.