Rukometašice Radničkog sigurnom igrom do novog trijumfa

Rukometašice Radničkog su u okviru 4. kola Superlige za žene savladale nekadašnjeg prvaka države, ekipu Zaječara 1949, sa 31:22 (15:11) i upisale drugi trijumf u elitnom rangu takmičenja.

Zaječarke su uspešno odolevale u većem delu prvog poluvremena, tako da su Kragujevčanke tek pred odlazak na pauzu uspele da dođu do osetnije prednosti od četiri gola – 15:11.

Po povratku sa odmora, na parketu „SBB Jezera“ postojao je samo jedan tim, a to je Radnički. Stegle su Kragujevčanke odbranu, podigle nivo igre u napadu, pa su već u 37. minutu izbile na maksimalnih „plus devet“ (20:11). Ovu rezultatsku distancu učenice Rodoljuba Kurandića uspele su da sačuvaju do samog kraja utakmice, a bilo je prostora da i mlađe igračice dobiju šansu.

Ksenija Petrović je sa 7 pogodaka predvodila listu strelaca u kragujevačkom timu, dok je Teodora Veličković dodala 6 golova.

Kod gošći iz Zaječara najraspoloženija za igru bila je Mileva Knežević sa 6 postignutih golova.

Ovim trijumfom Kragujevčanke su izbile na treće mesto superligaške tabele sa pet osvojenih bodova.

Rukometašice Radničkog u sredu, 4. novembra, očekuje gostovanje aktuelnom šampionu, ekipi Jagodine, u utakmici 5. kola.

RK RADNIČKI – RK ZAJEČAR 1949 31:22 (15:11)

Dvorana:
„SBB Jezero”.
Gledalaca: /.
Sudije: Nikola Musić, Stevan Đurašinović.
Sedmerci: Radnički 3 (1), Zaječar 2 (2)
Isključenja: Radnički 12 min, Zaječar 10 min

RADNIČKI: Nedeljković,Veličković 6, Bjelak 4, Stošić 2, Stepanović 5, Blagojević 1, Hasanović (17 odbrana), Vlašković, Mikić, K. Petrović 7, Agatunović 1, Stoiljković 2, Filipović, T. Petrović, Kolak 3.

ZAJEČAR: Ristić, Knežević 6, Mančić 1, Milošević 2, Stanković, Stevanović 1, Petrović 2, Balević 3, Novakov 1, Ivanić, Belić 4, Vujadinović (7 odbrana), Redžeplar (1 odbrana).

Igračica utakmice: Teodora Veličković (Radnički)