Kragujevčani pali u „Pendiku“

Rukometaši Radničkog poraženi su na gostovanju ekipi Novog Pazara u utakmici 5. kola ARKUS lige – 24:25 (12:11). Bio je ovo treći poraz Kragujevčana od starta superligaške sezone.

Ekipa Novog Pazara je uoči samog meča slovila za blagog favorita, s obzirom na činjenicu da na svom terenu pruža sjajne partije. Znali su to rukometaši Radničkog, pa su zato u ovaj duel ušli maksimalno angažovano i motivisano, željni osvajanja prvih superligaških bodova na gostujućem terenu.

Nakon početne rezultatske klackalice, Kragujevčani na krilima raspoloženog Gemaljevića preuzimaju inicijativu i u 9. minutu stižu do tri gola prednosti (6:3). Diktirali su učenici Nedeljka Matića ritam utakmice sve do 24. minuta i vođstva od 9:5, kada je došlo do pada koncentracije u njihovim redovima, što je domaćin iskoristio da smanji zaostatak i na poluvreme ode sa samo golom „minusa“ – 12:11.

Usledio je preokret na startu drugog dela igre, pa je tako u 43. minutu rezultat bio 19:16 u korist ekipe Novog Pazara. Trgli su se Kragujevčani i za tri minuta stigli do izjednačenja (19:19), imali potom šansu i za rezultatski preokret, ali su je olako prokockali, tako da je na kraju domaćin došao do vredne pobede sa golom prednosti – 25:24.

U redovima domaćina istakli su se Zlatko Rakić sa 7 i Aleksandar Stojanović sa 6 pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Nemanja Vuković sa 6 postignutih golova i Miloš Prodanović, koji je imao 5 uspešnih šuteva na protivnički gol.

Nakon pet odigranih kola u B grupi ARKUS lige, rukometaši Radničkog zauzimaju četvrtu poziciju na tabeli sa četiri osvojena boda.

Sledi kraća pauza zbog obaveza reprezentacije Srbije, a prvenstvo se nastavlja 11. novembra, kada će Kragujevčani u okviru 6. kola dočekati beogradsku Crvenu zvezdu.

RK NOVI PAZAR – RK RADNIČKI 25:24 (11:12)

NOVI PAZAR
“Pendik”.
Gledalaca: /.
Sudije: Branislav Nenadić, Darko Stefanović
Sedmerci: Novi Pazar 4 (4), Radnički 11 (7)
Isključenja: Novi Pazar 14 min, Radnički  18 min

NOVI PAZAR: Gudžević, Mujčinović 1, Radisavljević 4, Stojanović 6, Arifović, Safović, Crnovršanin, Dimitrijević 4, Brunčević, Mekić, Međedović 3, Rakić 7, Hakić, Hadžović, Raković (22 odbrane), Badić.

RADNIČKI: Gemaljević (10 odbrana), Stošić, Ristić, Mutavdžić 1, Petrović (3 odbrane), Dobrosavljević 2, Kasalović, Knežević, Stevanović, Đerić 4, Stanojev , Bogdanović 3, Jovanović, Utvić 3, Vuković 6, Prodanović 5.

IGRAČ UTAKMICE: Goran Raković (Novi Pazar)

LEP GEST PAZARACA

Rukometaše Radničkog je u hali „Pendik“ dočekao transparent sa natpisom „HVALA VAŠIM LEKARIMA, HVALA NARODU KRAGUJEVCA“, kao svojevrstan gest zahvalnosti kluba i grada Novog Pazara za doprinos kragujevačkih lekara i građana Kragujevca prilikom suzbijanja epidemije virusa COVID-19 u gradu na Jošanici.