Rukometašice Radničkog sačuvale mesto u eliti

Pobedom nad ekipom Kikinde, rukometašice Radničkog su kolo pre završetka sezone u ARKUS ligi uspele da osiguraju opstanak u najvišem rangu takmičenja – 34:26 (17:10).

Važnost utakmice nije sputala Kragujevčanke, koje su na prilično lak i ubedljiv način izašle na kraj sa već odavno otpisanim Kikinđankama. Početna serija od 4:0 u režiji izabranica trenera Bojana Milentijevića nagovestila je konačan epilog susreta u SBB Jezeru. Iz minuta u minut Kragujevčanke su uvećavale prednost, tako da su odlazak na pauzu dočekale sa čak sedam golova „viška“ – 17:10.

U drugom delu utakmice prednost rukometašica Radničkog poprimila je dvocifrene razmere (26:15), pa se postavljalo samo pitanje sa kolikom razlikom će Kragujevčanke na kraju slaviti. Odluka trenera Milentijevića da u samom finišu utakmice pruži priliku igračicama sa manjom minutažom omogućila je Kikinđankama da barem delimično ublaže poraz.

Radnički je, po već ustaljenom običaju, do trijumfa predvodila ubojita Teodora Veličković sa 7 postignutih golova, dok su po 6 pogodaka dodale Helena Inđić, Jovana Stoiljković i Valentina Božinović. U ekipi Kikinde prednjačila je Linea Čočaj sa 8 postignutih golova.

Kragujevčanke su ovim trijumfom prebrinule sve brige oko opstanka u ARKUS ligi, s obzirom da kolo pre kraja prvenstva imaju bod više u odnosu na nišku Naisu i ekipu Bora, koja se zajedno sa Kikindom i Pančevom seli u niži rang takmičenja.

Ovu prilično turbulentnu sezonu, protkanu brojnim pehovima, rukometašice Radničkog završavaju gostovanjem ekipi Naise, koja je, baš kao i Kragujevčanke, uspela da sačuva mesto u elitnom rangu takmičenja.

RADNIČKI – KIKINDA 34:26 (17:10)

Dvorana: S
BB hala Jezero.
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić.
Sedmerci: Radnički 6 (5), Kikinda 10 (6).
Isključenja: Radnički 14 min, Kikinda 12 min.

RADNIČKI: Pojužina, Đorđević, Veličković 7, Salijoski, Pidro (3 odbrane), Inđić 6, Stoiljković 6, K. Petrović 4, Rašković 1, Božinović 6, D. Ranković 1, T. Petrović 3, Kostić (10 odbrana, 2 sedmerca), Z. Ranković, Milosavljević.

KIKINDA: Matić, Al. Čubrilo 1, Đukičin, Radaković 5, Stepanović, Perović 4, An. Čubrilo, Balaban (5 odbrana), Sivčev 4, Stevanović (1 odbrana), Čočaj 8, Popadić 1, Živkov, Novakov.

Igrač utakmice: Tamara Kostić (Radnički)