Rukometaši Radničkog ponovo na pobedničkom tragu

Posle tri uzastopna poraza u prvenstvu, rukometaši Radničkog ponovo su osetili radost trijumfa, i to na gostovanju ekipi Jugovića u Kaću, u utakmici 24. kola ARKUS lige – 32:27 (15:15).

Odlučni u nameri da konačno stanu na kraj seriji nešto slabijih rezultata u poslednjih nekoliko kola, Kragujevčani su u Kać doputovali sa samo jednim jedinim ciljem, a to su dva boda. Ipak, put do trinaestog trijumfa u prvenstvu za četu trenera Žikice Milosavljevića nije bio nimalo lak, s obzirom da su naspram sebe imali izuzetno borbenu ekipu Jugovića, za koju je ova utakmica bila od velike važnosti u borbi za očuvanje superligaškog statusa.

Kaćani su maltene tokom čitavog prvog poluvremena imali rezultatsku prednost na svojoj strani, koja je svoj maksimum dostigla u 15. minutu, pri rezultatu 9:5 u korist domaće ekipe, ali su Kragujevčani do odlaska na odmor uspeli da istope zaostatak i uspostave rezultatski balans – 15:15.

Početak drugog dela utakmice donosi potpuni rezultatski obrt. Šumadinci su za svega šest minuta igre u drugom poluvremenu uspeli da naprave seriju od 6:1, čime su okrenuli tok utakmice na svoju vodenicu (21:16). Stečenu prednost rukometaši Radničkog uspešno su čuvali sve do samog završetka susreta, pretvorivši ga na kraju u konačan trijumf rezultatom 32:27.

Luka Đerić bio je golgeterski najraspoloženiji u taboru pobednika sa 7 postignutih golova, a uspešno su ga pratili Stefan Stanojev i Dušan Kasalović sa po 6 pogodaka. U ekipi iz Kaća odskočio je Marko Knežević, koji je sa 9 postignutih golova poneo epitet najboljeg strelca utakmice.

Dva kola pre kraja takmičenja u ARKUS ligi, rukometaši Radničkog zauzimaju sedmo mesto na tabeli sa 26 osvojenih bodova.

Izabranici trenera Žikice Milosaljevića ponovo će na teren već u subotu, kada će na ovosezonskom oproštaju od svoje publike u SBB Jezeru ugostiti ekipu Rudara iz Kostolca.

JUGOVIĆ – RADNIČKI 27:32 (15:15)

KAĆ
Dvorana: “Hram“.
Gledalaca: 400.
Sudije: Boriša Milosavljević, Danijel Trivković.
Sedmerci: Jugović 3 (2), Radnički 6 (4).
Isključenja: Jugović 6 min, Radnički 12 min.

JUGOVIĆ: Skuban, Kukić, Kovačević 6, Dragoljević 3, Vidojević 1, Travar 1, Kosanović (7 odbrana), Radojčić, Ninkov 1, Knežević 9, Terzić 3, Dražić, Bošković 3, Petrović, Abadžić.

RADNIČKI: Maljević 1,Grubor 3, Stanisavljević, Prodanović 3, Mutavdžić, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 6, Knežević 2, Utvić 4, L. Đerić 7, Stanojev 6, Ivanović, Zlatanović (16 odbrana).

Igrač utakmice: Stefan Stanojev (Radnički)