Rukometašice Radničkog poklekle u Novoj Pazovi

Poraz rukometašica Radničkog na prvom gostovanju u novoj sezoni Super ligi Srbije. Ekipa Mladosti iz Nove Pazove bila je prejaka za ekipu trenera Dragana Študera i slavila je sa ubedljivih sedam golova „viška“ – 30:23 (19:13).

Dobro su se Kragujevčanke držale sve do samog finiša prvog poluvremena, kada su dopustile domaćinu da serijom 6:0 stekne prvi ozbiljniji kapital na utakmici (19:13). Ovaj rezultatski deficit izabranice trenera Študera uzalud su pokušavale da nadomeste u drugom poluvremenu. Novopazovčanke su sigurnom igrom održavale stečeno vođstvo, koje je u jednom momentu naraslo i na maksimalnih „plus 8“ (21:13).

Na kraju rutinski trijumf domaćina i vredna lekcija za Kragujevčanke pred okršaj sa šampionom Srbije Jagodinom narednog vikenda.

Najistaknutija u pobedničkom sastavu bila je Tina Paunić sa 7 pogodaka, koliko je postigla i Natalija Jonović na drugoj strani.

MlLADOST (NOVA PAZOVA) – RADNIČKI 30:23 (19:13)

NOVA PAZOVA
OŠ „Rastko Nemanjić“.
Gledalaca: 200.
Sudije: Marko Obradović, Vladimir Vučić.
Sedmerci: Mladost 4 (3), Radnički 2 (2).
Isključenja: Mladost 12 min, Radnički 14 min.

Mladost: Petković (18 odbrana), Paunić, Ćazić, Klenkovski, Stevanović, Novosel, Stekić, Potkonjak, Ćurčin, Kosanović, Josić, Tešić, Orlović, Rajković, Šašić, Vučetić.

Radnički: Pojužina, Jonović, Đorđević, Stošić, Salijoski, Pidro (9 odbrana), Inđić, Božinović, Radaković, D. Ranković, Petrović, Vučićević, Z. Ranković, Andrić.

Igračica utakmice: Tina Paunić (Mladost).