Radnički preznojio šampiona

Žestok otpor pružili su rukometaši Radničkog šampionu Srbije novosadskoj Vojvodini u derbi utakmici 3. kola rukometne Super lige Srbije. Nažalost ne i dovoljan da izbegnu prvi poraz u sezoni 24:29 (14:15).

Tokom prvog poluvremena vodila se uglavnom uravnotežena borba, s tim što je rezultatska prednost češće bila na strani domaćina. Uoči odlaska na odmor Novosađani su pojačali tempo i munjevitom serijom od tri vezana pogotka uspevaju da preotmu vođstvo Kragujevčanima – 15:14.

Tamo gde je stao na kraju prvog, domaćin je nastavio početkom drugog poluvremena kada dolazi do maksimalne prednosti od tri gola (17:14). Tek tada je usledio odgovor domaćina, koji za tri minuta vraća rezultat u egal (17:17). Rezultatska klackalica nastavila se do samog finiša utakmice, kada su Novosađani čvrstom i kompaktnom odbranom u potpunosti otupeli napadačku oštricu Kragujevčana i stekli kapitalnu prednost od četiri gola „viška“ (26:22), koju su bez problema sačuvali do kraja utakmice.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Stefan Sunajko sa 6 postignutih golova, dok su kod Radničkog prednjačili Miloš Barudžić sa 7 i Petar Panić sa 5 pogodaka.

Radnički se nakon tri odigrana kola nalazi na petoj poziciji prvenstvene tabele sa 4 osvojena boda, a u narednoj rundi šampionata očekuje ga gostovanje beogradskoj Crvenoj zvezdi.

RADNIČKI – VOJVODINA 24:29 (14:15)

Dvorana: „Jezero“.
Gledalaca: 500.
Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković.
Sedmerci: Radnički 4 (3), Vojvodina 2 (1).
Isključenja: Radnički 12 min, Vojvodina 18 min.

Radnički: Veljković, Maljević, Stanisavljević 3, Davidović 2, Mutavdžić 3, Perić, Mojsilović, Barudžić 7, Knežević, Utvić, Stanojev 3, Panić 5, Stanojević, Jovanović (5 odbrana), Ivanović, Barjaktarević 1.

Vojvodina: Lučin (3 odbrane), Šijan 4, Vorkapić 2, Milić 1, Ocvirk 1, Aziz, Trnavac (7 odbrana), Milenković, Sunajko 6, Pušica, Rađenović 2, Pešić 3, Rogan 1, Golubović 1, Pukhouski 3, Chouiref 1.

Igrač utakmice: Simo Šijan (Vojvodina)