Rukometašice Radničkog „na mišiće“ do prvog prolećnog trijumfa

Rukometašice Radničkog su nakon dva uzastopna poraza na startu drugog dela prvenstva konačno uspele da dođu do prvih prolećnih bodova, i to tesnom pobedom nad odličnom ekipom Vojvodine u SBB hali Jezero, u utakmici 14. kola ARKUS lige – 30:29 (17:17).

Od samog početka meča rezultat je bio u egalu. Kragujevčanke su u 10. minutu prvi put stigle do prednosti od dva gola (6:4), koja je potrajala sve do 14. minuta, kada su gošće najpre poravnale rezultat (8:8), da bi nedugo zatim prešle u vođstvo (9:8). Sve do samog finiša prvog poluvremena igralo se gol za gol, a onda su Novosađanke polako počele da se odlepljuju, pa su u 27. minutu bile na „plus tri“ (16:13). Nije to previše poremetilo domaće rukometašce, koje za nepun minut prave seriju 3:0, tako da se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom (17:17).

Drugo poluvreme proteklo je u konstantnom vođstvu Kragujevčanki, koje nije prelazilo više od jednog gola prednosti. Tek u samom finišu utakmice izabranice trenera Milenetijevića uspevaju da steknu nešto značajniju prednost od tri gola razlike (30:27), koja im je omogućila da prelome meč u svoju korist.

Kao po običaju, najefikasnija u taboru kragujevačkog tima bila je Teodora Veličković, koja se zaustavila na 11 postignutih golova, a odličnu partiju pružila je i rekonvalescentkinja Jovana Stoiljković sa 6. U gostujućoj ekipi golgeterski je prednjačila Ana Lazić sa 12 pogodaka.

Rukometašice Radničkog su nakon prve pobede u nastavku prvenstva napredovale za dva mesta na tabeli i trenutno su na šestoj poziciji sa 12 osvojenih bodova, koliko je sakupio i petoplasirani Železničar iz Inđije.

Kragujevčanke će biti slobodne u narednom kolu, tako da će sledeću utakmicu odigrati tek 25. februara u Aranđelovcu protiv ekipe Bekamenta BB.

RADNIČKI – VOJVODINA 30:29 (17:17)

Dvorana:
SBB hala Jezero.
Gledalaca:100.
Sudije: Vladimir Vučić, Marko Obradović
Sedmerci: Radnički 5 (3), Vojvodina 3 (3)
Isključenja: Radnički 8 min, Vojvodina 16 min.

Radnički: Pojužina, Veličković 11, Vučićević, Pidro, Inđić 4, Stoiljković 6, K. Petrović 2, Rašković, Bjelak  3, D. Ranković 2, T. Petrović 2, Kostić (14 odbrana), Z. Ranković , Andrić, Milosavljević.

Vojvodina: Raič, Čaušević 4, Lovrić, Golušin 1, Lazić 12, Ivošević, Todorovski 4, Tomić 2, Bulatović (8 odbrana), Zafirović, Bahun 1, Petronijević 5.

Igračica utakmice: Tamara Kostić (Radnički)