„Crveno-beli“ odbranili peto mesto na tabeli, Kragujevčani zastali nadomak preokreta

Rukometaši Radničkog doživeli su svoj drugi poraz na startu drugog dela sezone u ARKUS ligi. Nakon Partizana, „meru“ izabranicima trenera Žikice Milosavljevića uzela je i Crvena zvezda, koja je sinoć u hali Šumice savladala Kragujevčane rezultatom 29:27 (14:12).

Odlučni u nameri da odbrane peto mesto na tabeli, „crveno-beli“ su silovito započeli meč i serijom 9:4 primorali su stratega Radničkog Žikicu Milosavljevića da reaguje minutom odmora, ispostavilo se u pravom momentu, s obzirom da su njegovi igrači po povratku na teren uspeli da smanje zaostatak (9:7). Nastavila je prednost domaćina da se kruni, pa je tako Radnički nakon pogotka kapitena Prodanovića prišao na samo gol „minusa“ (11:10), ali su „crveno-beli“ odlazak na pauzu ipak dočekali sa dva gola „viška“ – 14:12.

Predah između dva poluvremena više je prijao Beograđanima, koji u uvodnim minutima nastavka vraćaju maksimalnih pet golova prednosti iz prvog dela utakmice (20:15). Tek tada su se Kragujevčani prenuli, zaigrali onako kako to zaista znaju i umeju i počeli su da tope zaostatak, sve dok u jednom momentu nisu došli nadomak izjednačenja (22:21). Ipak, dalje od toga nisu mogli. Domaćin je uspeo da sačuva prednost, koju je pretvorio u konačan trijumf od dva gola razlike – 29:27.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su bili Mirko Đurović sa 11 i Miloš Bujišić sa 7 pogodaka, dok je u ekipi Radničkog prednjačio Miloš Barudžić sa 13 postignutih golova.

Kragujevčani su tako ostali na šestoj poziciji prvenstvene tabele, s tim što sada umesto jednog, zaostaju tri boda za „crveno-belima“, koji su se „ušančili“ na petom mestu sa 21 osvojenim bodom.

Narednog vikenda rukometaše Radničkog na parketu SBB hale Jezero očekuje okršaj sa starim rivalom, leskovačkom Dubočicom 54.

CRVENA ZVEZDA GRUNDFOS – RADNIČKI 35:32 (20:17)

BEOGRAD
Dvorana: UVC “Šumice“.
Gledalaca: 250
Sudije: Milenko Alimpić, Zdravko Crnjanski.
Sedmerci: Crvena zvezda 4 (3), Radnički 5 (5).
Isključenja: Crvena zvezda 8 min, Radnički 8 min.

CRVENA ZVEZDA: Đurović 11, Simić, Nenadić 3, Kolundžić 3, Radovanović, Gemaljević, Majes, Jelić (15 odbrana), Rotem, Matičić 4, Šmigić, Knežević, Perić, Bujišić 7, Šljukić, Kankaraš 1.

RADNIČKI: Maljević 2,Grubor 2, Stanisavljević 2, Prodanović 1, Mutavdžić 3, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 1, Barudžić 13 , Knežević 1, Utvić , L. Đerić , Stanojev 2, Vasiljević, Jovanović (8 odbrana), Ivanović.

Igrač utakmice: Mirko Đurović (Crvena zvezda)